ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרפאת שיניים א.מ.ל נגד מליח טליה :

8

המבקשת:
מרפאת שיניים א.מ.ל- אמריק לייזר בע"מ

נגד

המשיבים:
מליח טליה
ד"ר קוכמן טובי
הראל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

1. חרף החלטתי מיום 3.7.18 לא התקבלה עמדת התובעת לבקשה וזאת על אף שעיון במערכת נט המשפט מלמדת כי ב"כ התובעת צפה בהחלטתי מיום 3.7.18 בעניין זה. לפיכך, החלטה זו ניתנת בהעדר תגובה מטעם התובעת ועל בסיס המסמכים המצויים בתיק נכון למועד הגשתה.

2. תקנות 24 ו-92 לתקנות סדר הדין האזרחי- התשמ"ד 1984, קובע ות כי בית המשפט רשאי בכל שלב לבקשת אחד מבעלי הדין לצרף נתבע שנוכחותו דרושה לצורך הכרעה ביעילות ובשלמות מכלול המחלוקות. ודוק, בית המשפט ינקוט ליברלי ות בבואו להכריע בבקשות אלו [רע"א 8129/08 המאגר הישראלי לביטוחי רכב נ' מ"י ( 6.4.09)]. חריגים לכלל זה הם אותם המקרים בהם מדובר בשיהוי רב או בחוסר תו"ל [רע"א 10005/08 צויר נ' קרנית (29.3.09)].

3. על פי סעיף 13 לתקנות רופאי השיניים ׁׁׁׁׁׁׁׁׁ[מרפאות של תאגידים] תשנ"ג -1993 , הרי שהגורם האחראי על מילוי ההוראות הקבועות בתקנות הכוללות ניהול והשגחה על הנעשה במרפאה הוא הרופא האחראי שאושר.

בעניינו, לתובעת טענות רבות ביחס לרשלנותה של הנתבעת 1 ובהן טענות לעניין הניהול וההשגחה במרפאה . משכך - מבלי לקבוע מסמרות או להביע עמדה או להכריע בשאלת האחריות כבר בשלב מקדמי זה - אני סבורה כי צירופו של ד"ר בינדר גנדי יאפשר לבית המשפט לדון ולהכריע ביעילות במחלוקות בתיק.

באשר לטענת השיהוי, אני סבורה כי בשל השלב המקדמי בו מצוי התיק, אין בחריג זה כדי למנוע צירופו של ד"ר בינדר כאמור.

4. נוכח האמור, הבקשה מתקבלת.
5. כתב תביעה מתוקן יוגש בתוך 30 ימים מהיום ויומצא לבעלי הדין במסירות אישיות . כמו כן יש לצרף לכתב התביעה המתוקן החלטה זו וכן פרוטוקולי הדיונים שהתקיימו עד כה.

6. כתבי הגנות מתוקנים יוגשו בתוך 30 ימים מיום המצאת כתב התביעה המתוקן לידיו.

7. לנוכח האמור – בבקשה מס' 8 מיום 24.10.18 הצדדים יודיעו תוצאות הליך הגישור.

8. בכל מקרה – בשלב זה - קדם המשפט במועדו.

המזכירות תשלח העתק החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"ט חשוון תשע"ט, 07 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרפאת שיניים א.מ.ל
נתבע: מליח טליה
שופט :
עורכי דין: