ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל יפרח נגד איטייפ-אומניטק בע"מ :

19 נובמבר 2018
לפני: כבוד הנשיאה – אפרת לקסר

התובעת:
דניאל יפרח
ע"י ב"כ: עו"ד ליאור אנקווה ו/או ליאור אבו

-
הנתבעות:

  1. איטייפ-אומניטק בע"מ
  2. יפעת המרכז למידע תקשורתי בע"מ

ע"י ב"כ: עו"ד יעל סגל-מקליס ו/או ורד זייטמן ואח'

החלטה

ביום 26.8.18 הגישה התובעת תביעה כנגד הנתבעות להכרה בקיומם של יחסי עובד מעסיק בין הצדדים וכן לתשלום זכויות סוציאליות בשל כך.
ביום 8.10.18, ועוד בטרם התקיים דיון מקדמי בהליך, הודיעה הנתבעת 2 כי הבעלים והמנכ"ל שלה, מר גבי בגס, הוא בעלה של כבוד הרשמת רעות שמר-בגס, שמכהנת בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. לפיכך, הודיעה הנתבעת 2 כי היא מותירה את ההחלטה לגבי אופן המשך ניהול ההליך בבית דין בתל אביב לשיקול דעת בית הדין.
בהודעת התובעת מיום 10.10.18 נמסר כי למרות האמור היא אינה מתנגדת להמשך ניהול ההליך בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. עם זאת, נטען כי ככל שיוחלט על העברת הדיון לבית דין אחר , היא מבקשת כי יהיה זה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.
בהודעת הנתבעות מיום 22.10.18 נמסר כי גם הן מסכימות להעברה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.
בנסיבות העניין, בהתחשב בכך שלכלל שופטי ורשמי בית הדין בתל אביב קיימת היכרות עם בן זוגה של כבוד הרשמת שמר בגס, ראוי להעביר את הדיון בהליך לבית דין אזורי אחר. זאת, לאור עקרונות מראית פני הצדק ועקרון ההקפדה שלא יפגע אמון הציבור במערכת בתי המשפט.
המזכירות תדאג להעביר עותק החלטה זו בצירוף עמדות הצדדים לנשיאת בית הדין הארצי לעבודה, כבוד השופטת וירט-ליבנה, לצורך קביעת מקום השיפוט בתובענה.

ניתנה היום, י"א כסלו תשע"ט, (19 נובמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: דניאל יפרח
נתבע: איטייפ-אומניטק בע"מ
שופט :
עורכי דין: