ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קווים תחבורה ציבורית בע"מ נגד דוד ישי חנין :

לפני כבוד השופטת אפרת בוסני

התובעת/נתבעת שכנגד:

קווים תחבורה ציבורית בע"מ

נגד

הנתבע/תובע שכנגד:

דוד ישי חנין

פסק דין

לפניי תביעה ותביעה שכנגד שעניינן אחד, נזקי אוטובוס מס' רישוי 7324252 (להלן: " האוטובוס") ורכב מס' רישוי 6455960 (להלן: "רכב הנתבע") בתאונה מיום 26.4.2017 בה מעורבים כלי הרכב.

אין מחלוקת כי אירעה תאונה בין כלי הרכב. גדר המחלוקת הוא בנסיבות התאונה והאחריות להתרחשותה, כשכל צד מבקש להטיל את האחריות על משנהו. כן קיימת מחלוקת בשאלת הנזק.

לגרסת נהג האוטובוס, בעת שהאוטובוס נסע בנתיב נסיעתו, רכב הנתבע שהיה בעצירה בתחום תחנת אוטובוס מימין לנתיב הנסיעה, כשלפניו אוטובוס בעצירה, נסע לאחור ואגב כך פגע בחלק האחורי ימני של האוטובוס.

לגרסת הנתבע, נהג הרכב, רכב הנתבע היה בעצירה בצד הדרך, במפרץ האוטובוסים, כאשר אוטובוס התובעת שנסע משמאל סטה ופגע עם דופן האוטובוס בחלק האחורי של רכב הנתבע.

הצדדים הסמיכו את בית המשפט להכריע במחלוקת ביניהם מכוח סמכותו של בית המשפט על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.

שמעתי את עדויות הנהגים המעורבים ואת עדותו של נוסע רכב הנתבע. בחנתי את הראיות ובכלל זה את גרסת נהג האוטובוס בטופס ההודעה, את תמונות כלי הרכב בזירת התאונה ואת מוקדי הנזק בכלי הרכב, ועל יסוד כל התשתית הראייתי שבפניי הגעתי למסקנה לקבל את גרסת נהג האוטובוס לאופן קרות התאונה ולהטיל את מלוא ה אחריות לתאונה על הנתבע.

ראיתי להעדיף את גרסת נהג אוטובוס התובעת על פני גרסת נהג רכב הנתבע. עדותו של נהג אוטובוס התובעת הייתה עקבית, אמינה ואחידה לגרסה הראשונית שמסר ביום התאונה בטופס ההודעה, בעוד שגרסת הנתבע, נהג הרכב, לא הייתה משכנעת ולא נתמכה בגרסת נוסע הרכב אשר העלה בעדותו גרסה אחרת. תמונות כלי הרכב בזירת התאונה בהם נראה האוטובוס בנתיב נסיעתו ו מוקדי הנזק בכלי הרכב (סימני החיכוך בדלת אחורית ימינית ובכנף אחורית ימינית באוטובוס ופגיעת הפח הנראית בחלקו האחורי של רכב הנתבע) מסתברים עם גרסת נהג האוטובוס יותר מאשר עם גרסת הנתבע.

אשר לנזק, אני מקבלת את הנזק הישיר לאוטובוס על פי חוות דעת השמאי שצורפה לכתב התביעה ולא נסתרה. אינני מקבלת את התביעה בגין דמי טיפול וימי עמידה בהיעדר תשתית ראייתית מספקת. אציין כי רכב הנתבע נבדק 10 חודשים לאחור התאונה, וגם אלמלא מסקנתי בשאלת האחריות לא הייתי מקבלת את הנזק לרכב הנתבע.

מכל האמור; התביעה העיקרית מתקבלת בחלקה; הנתבע ישלם לתובעת סך של 8,690 ₪ בצירוף אגרת משפט ששולמה, שכר עד התובעת כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עורכי דין בסך של 1,800 ₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום.

התביעה שכנגד- נדחית. בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

פוטרת את התובעת והתובע שכנגד מתשלום המחצית השנייה של האגרה.

ניתן היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קווים תחבורה ציבורית בע"מ
נתבע: דוד ישי חנין
שופט :
עורכי דין: