ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמין הנדסת אש בע"מ נגד דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ :

לפני כבוד השופטת אפרת בוסני

התובעות:

1.אמין הנדסת אש בע"מ
2.ליסקאר רם בע"מ

נגד

הנתבעת:

דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה שעניינה נזקי רכב מס' רישוי 8722034 (להלן: "רכב התובעות") בתאונה מיום 1.5.2017 בה מעורב אוטובוס מס' רישוי 9249201 (להלן: "אוטובוס הנתבעת").

אין מחלוקת כי ארעה תאונה בין כלי הרכב ולגבי אופן התרחשותה . סלע המחלוקת נוגע לשאלת האשם התורם של נהג רכב התובעת, לאחר שהנתבעת הפחיתה מהפיצוי ששילמה בגין נזקי רכב התובעות אשם תורם של נהג רכב התובעות.

הצדדים הסמיכו את בית המשפט למתן פסק דין מכוח סמכותו על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984.

שמעתי את עדותם של הנהגים המעורבים ואת עדותו של בנו של נהג רכב התובעות. בחנתי את הראיות ובכלל זה את גרסאות הנהגים בטופסי ההודעה, את תמונות זירת התאונה ואת מוקדי הנזק בכלי הרכב, ועל יסוד כל התשתית הראייתית שבפניי הגעתי למסקנה לקבל את התביעה במלואה.

אליבא שני הנהגים המעורבים התאונה מתרחשת כאשר רכב התובעות בחנייה ללא נהג בצד ימין של הכביש המסומן ב"אדום לבן" וסמוך לצומת, כשמאחוריו רכב נוסף בעצירה צמוד לצומת ולפניו כלי רכב נוספים. כל כלי הרכב בעצירה ב"אדום לבן". אוטובוס הנתבעת פנה ימינה בצומת ואגב כך פגע ברכב צד ג' שהיה בעצירה מאחורי רכב התובעות וחסם את הפנייה והדפו לעבר רכב התובעת שנפגע מאחור ונהדף לרכב שלפניו. מהעדויות והראיות שהונחו לפניי נמצאתי למדה כי אף שרכב התובעות חנה במקום אסור, הוא אינו הגורם לתאונה, אלא רכב צד ג' שהיה מאחורי רכב התובעות. נהג האוטובוס לקח אחריות על קרות התאונה ואף אישר בעדותו כי אלמלא הרכב שחנה מאחורי רכב התובעות הוא היה מצליח לפנות ברחוב. לאור זאת, סבורני שאין מקום להטלת אשם תורם לנהג רכב התובעות.

מכל האמור התביעה מתקבלת. הנתבעת תשלם לתובעות סך של 3,139 ₪, בצירוף אגרת משפט ששולמה, שכר עדותם של עדי התובעות כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עורכי דין בסך של 1,800 ₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום.

פוטרת את התובעות מתשלום המחצית השנייה של האגרה.

ניתן היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמין הנדסת אש בע"מ
נתבע: דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ
שופט :
עורכי דין: