ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פריים-ליס ניהול ציי רכב בע"מ נגד טליה מתתיה :

לפני כבוד השופטת אפרת בוסני

התובעת:

פריים-ליס ניהול ציי רכב בע"מ

נגד

הנתבעות:

1.טליה מתתיה
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה שעניינה נזקי רכב מספר רישוי 46-921-78 (להלן: "רכב התובעת") בתאונה מיום 10.1.2014 בה מעורב רכב מספר רישוי 21-264-14 (להלן: "רכב הנתבעות"). בגדרה של התביעה נתבעים נזקי רכב התובעת בתאונה בצירוף שכר טרחת שמאי.

אין מחלוקת בין הצדדים שרכב הנתבעות פגע ברכב התובעת מאחור, כאשר רכב התובעת היה בעצירה. המחלוקת נוגעת לשאלת הנזק, לאור גרסת נהגת רכב הנתבעות למגע קל בין כלי הרכב ולהיעדר נזק בכלי הרכב המעורבים כתוצאה מהתאונה .

הצדדים הסמיכו את בית המשפט למתן פסק דין מכוח סמכותו על פי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984.

נהג רכב התובעת לא התייצב לדיון ולא מסר עדות. נהגת רכב הנתבעות (נתבעת 1) העידה ונחקרה נגדית ובוחן התאונות שהגיש חוות דעת מטעם הנתבעות נחקר נגדית. בחנתי את העדויות ואת הראיות, ובכלל זה את טפסי ההודעה ואת תמונות הנזק. נתתי דעתי לטענות באי כוח הצדדים בכתבי הטענות ובסיכומים ועל יסוד מסד הראיות שבפניי הגעתי לכלל דעה לדחות את התביעה.

נהגת רכב הנתבעות הייתה עקבית בעדותה לקיומו של מגע קל בין שני כלי הרכב שלא גרם נזק לכלי הרכב וכי לא חר התאונה נהג רכב התובעת אישר שלא נגרם נזק לרכב התובעת וסימני הפגיעה שנראו ברכב התובעת אינם מהתאונה. התרשמתי לחיוב מעדותה של נהגת רכב הנתבעות שהייתה אחידה לגרסתה בטופס ההודעה ולא נסתרה. נהג רכב התובעת ונוסע רכב התובעת לא הובאו לעדות ומחדל ראייתי זה פועל כנגד התובעת. תמיכה בגרסת נהגת רכב הנתבעות להיעדר נזק ברכב התובעת כתוצאה מהתאונה יש בהיעדר סימני נזק ברכב הנתבעות ובחוות דעת בוחן התאונות, לפיה בשים לב לצורה ולגובה כלי הרכב לא ניתן לייחס את הנזק שנמצא על פי חוות דעת השמאי שבדק את רכב התובעת למגע של רכב הנתבעות ברכב התובעת בתאונה. בוחן התאונות היה עקבי ומשכנע בחקירתו וחוות דעתו לא נסתרה .

אוסיף, רכב התובעת נבדק כחודשיים לאחר התאונה ובהיעדר עדות של נהג רכב התובעת קיים גם מטעם זה קושי לייחס את ממצאי חוות דעת השמאי לתאונה.

מכל האמור, התביעה נדחית.

בנסיבות העניין אין צו להוצאות, אולם התובעת תישא בשכר עדות עדת הנתבעות ובוחן התאונות מטעמן כפי שנפסק בדיון.

פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של האגרה.

ניתן היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פריים-ליס ניהול ציי רכב בע"מ
נתבע: טליה מתתיה
שופט :
עורכי דין: