ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם משה נגד חברת מלונות אסטוריה בעמ :


בפני כבוד הנשיא אברהם אברהם

מבקש

אברהם משה

נגד

משיבים

1.חברת מלונות אסטוריה בעמ
2.איתן שפע

החלטה

1. בבקשה שבפניי עותר המבקש לפטור מהפקדת עירבון ולחלופין להורות על הפחתתו.

2. לגופם של דברים טוען המבקש, כי יש להיעתר לבקשתו נוכח מצבו הכספי והבריאותי. הוא מציין כי הוא סובל מעיוורון חלקי , אינו עובד מזה כשנה, רעייתו משתכרת מחצית משכר המינימום והוא מתמודד, בנוסף, עם תביעה משפטית שהגיש נגדו הבנק, בשל חובותיו. הוא מציין כי הוא נעזר בקרוביו לתשלום אגרת הערעור, אך אלה אינם יכולים לסייע לו בהפקדת הערבון.

3. המשיבה מתנגדת לבקשה כשהיא עומדת על סיכוייו הנמוכים של הערעור (כיוון שפסק הדין קמא דחה את תביעתו לתשלום שכר עבודה, על בסיס קביעות עובדתיות). עוד היא מציינת את עובדת ייצוגו באמצעות עו"ד פרטי.

4. לא ראיתי להיעתר לבקשה. מעבר לכך שלא נטען דבר לעניין סיכויי הערעור, המבקש גם לא פרש מידע מלא ועדכני להוכחת מצבו, וגם המסמכים שצורפו אינם עדכניים. כך למשל, המסמכים הרפואיים עליהם נשען המערער (הן מסמכי האשפוז והן מסמך הנכות מהביטוח הלאומי) אינם עדכניים לשנה הנוכחית; לא צורפו תלושי השכר של רעייתו , ומתדפיס הבנק אשר צרף לא ניתן ללמוד דבר אודות הכנסותיה. המבקש לא התייחס לאפשרות העומדת לו לגייס את הסכום בעזרת מכרים. בנוסף לא הבהיר המבקש כיצד הוא נושא בעלויות ייצוגו המשפטי. חסר זה בולט בפרט על רקע ההחלטה שניתנ ה בבקשה שהגיש המבקש לפטור מתשלום אגרה (החלטה מיום 02.10.2018). על כן , הטענות לעניין המצב הכלכלי, כפי שהועלו, אינן מצדיקות לפטור את המבקש מהפקדת עירבון או להעמידו על סכום זניח.

3. מכל אלה סברתי, כי דינה של הבקשה להידחות. יחד עם זאת , בשים לב למצב הכלכלי הנטען, לפערי הכוחות בין הצדדים ולהיקף ההליך, ראיתי להפחית את סכום העירבון במידה מסוימת ולהעמידו על סך של 10,000 ש"ח.

עירבון כאמור יופקד בתוך 15 ימים ממועד המצאת ההחלטה למבקש, ולא - יירשם הערעור לדחיה.

ניתנה היום, י"א כסלו תשע"ט, 19 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם משה
נתבע: חברת מלונות אסטוריה בעמ
שופט :
עורכי דין: