ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גמילה קבהא נגד אריה אשכנזי :

בפני כבוד ה רשם בכיר יניב לוזון

התובעת

גמילה קבהא

נגד

נתבעים

1.אריה אשכנזי
2.החברה המרכזית לפיתוח השומרון בע"מ

פסק דין

1. התובעת הגישה תביעה כנגד הנתבעים בקשר לתאונת דרכים שאירעה ביום ב-17.07.2017 בדרך לכפר ברטעה בסך 25,717 ₪.

2. הצדדים מחזיקים בגרסאות שונות לגבי מקור הנזקים שנגרמו רכב התובעת.
לטענת התובעת, האוטובוס סטה מנתיבו ופגע עם חלקו האחורי בצדו השמאלי של הרכב, הרכב נהדף למעקה הבטיחות וכתוצאה מכך נגרם נזק לצד הימני-קדמי של רכב התובעת, מאידך, טוענים הנתבעים כי רכב התובעת לא שמר מרחק מרכב מערבל הבטון ופגע בחלקו האחורי של מערבל הבטון כאשר לא היה כל מגע בין האוטובוס לבין רכב התובעת. לטענת הנתבעים, הפגיעה בחלקו האחורי של האוטובוס נגרם משפשוף של מערבל הבטון בצדו השמאלי-אחורי של האוטובוס.

3. הצדדים הופיעו בפני לפני דקות אחדות, מהדיון עולה כי קיימים קשיים בכל אחת מהגרסאות:

א. הקושי בגרסת הנתבעים:

  1. ככל שאכן אירעה תאונה בין מערבל הבטון לאוטובוס, סביר כי נהג האוטובוס היה לוקח את פרטי נהג מערבל הבטון. העובדה כי נהג האוטובוס החליף פרטים דווקא עם התובעת מלמדת כי לכאורה היה מגע בין רכב התובעת לבין האוטובוס.
  2. אופי הפגיעות ברכב התובעת אינן מהסוג של פגיעה חזית-לאחור בין רכב למערבל הבטון, אופי הפגיעה מתאים יותר לגרסת התובעת לפיה נחבלה בצד שמאל מהאוטובוס, מצד ימין ממעקה בטיחות.

ב. הקושי בגרסת התובעת:
1. הפרשי הגבהים במוקדי הנזקים באוטובוס אינם מתאימים לפגיעה של רכב התובעת בשים לב למוקדי הנזק ברכב התובעת. עיון בתמונה נ/1 מתאים יותר לפגיעה של כלי רכב גבוה, דוגמת מערבל בטון, והגם שמדובר בג'יפ.

2. תמונה שצולמה וסומנה נ/2, עשויה ללמד על מקום עצירת הרכבים בעת התאונה, הגם שמחד היא מחזקת את גרסת התובעת באשר לתאונה עם האוטובוס, הרי שמאידך מלמדת על נהיגה בחוסר זהירות, כאשר התובעת יורדת בכביש שהולך ונעשה תלול ובמקום להיצמד לשול הימני של הכביש, הרכב נמצא במרכז הכביש באופן מסוכן.
טענת התובעת כי מדובר במקום עצירת הרכבים לאחר שהוזזו בהנחית המשטרה, מעוררת תהייה, ולפיכך, גם אם גרסתה נכונה, בשאלת האחריות הדבר עשוי ללמד על חלוקת אחריות .

4. מכל המקובץ לעיל, ולאחר ששקלתי את הדברים, וגם אם הנטייה להעדיף את גרסת התובעת, הרי בשל הקושי במיקום הנזקים באוטובוס , כמו גם בשאלת חלוקת האחריות בשל מנח הרכבים לאחר התאונה, כעולה מתמונה נ/2, נכון יהיה לקבוע כי הנתבעים ישלמו לתובעת סכום בסך של 18,000 ₪, בקיזוז 750 ₪ בגין ההוצאות מ הדיון הקודם ובתוספת שכ"ט עו"ד בסך של 1,500.00 ₪ והוצאות בסך 379 ₪ ובסך הכל 19,129 ₪.

המזכירות תמציא פסק דין זה לצדדים.

ניתן היום, ו' כסלו תשע"ט, 14 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גמילה קבהא
נתבע: אריה אשכנזי
שופט :
עורכי דין: