ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכה אבוטבול נגד עזרא נג'אתי :

בפני כבוד השופט ג'מיל נאסר, שופט בכיר

תובעים

  1. מיכה אבוטבול
  2. אראלה אבוטבול

נגד

נתבע
עזרא נג'אתי

החלטה

בפניי עתירת התובעים לפי פקודת ביזיון בית המשפט על מנת לכוף על הנתבע למלא אחר הציווי שנפסק נגדו בפסק דין סופי מיום 27/4/15.

בפתח הדברים אציין כי ערעור שהגיש הנתבע אל בית המשפט המחוזי נדחה בהסכמה תוך שניתנה אורכה לנתבע למלא אחר הציווי תוך 30 יום מיום פסק הדין במחוזי (דהיינו מיום 10/11/15).

בעקבות הגשת בקשה (קודמת) לפי פקודת ביזיון בית המשפט, הוסכם על מינוי מודדת מטעם בית המשפט על מנת לסמן את הגבולות של המגרש שבזיקה אליו ניתן סעד הפינוי. המודדת עשתה את מלאכתה והגישה חוות דעת ביום 16.3.17, אך עד היום לא טרח הנתבע למלא אחר הצו.

במהלך הדיון שהתקיים בפניי אתמול טען ב"כ הנתבע כי המודדת מטעם בית המשפט שגתה באופן ביצוע המדידה באופן משמעותי ולכן מרשו לא מילא אחר הצו. לשאלת בית המשפט מדוע לא נשלחו שאלות הבהרה אל המומחית ולחילופין, מדוע לא זומנה לחקירה, השיב ב"כ הנתבע כי הוא סבר שמשך הזמן הרב שחלף וכן העובדה שהגיש בקשה למחיקת בקשת התובעים לפי פקודת ביזיון בית המשפט - מספיקים.

עם כל הכבוד לעמדת הנתבע, לא ניתן לקבל את המחדל של אי ציות לציווי ברור, סופי ומוחלט של פסק דין למרות שחלפו שנים! הטענות בדבר "שגיאה" מצדה של המודדת מטעם בית המשפט שנתמנתה (לאחר תום ההליך במחוזי), נותרה טענה בעלמא וללא כל ביסוס.

בנסיבות אלה, אני מחליט להיעתר לבקשה ומורה לנתבע לפנות את המגרש בהתאם לפסק הדין ולסימונים של המודדת פרופ' ופא אליאס וזאת תוך 15 יום מיום קבלת החלטה זו, לכל המאוחר .

אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעים הוצאות בסך 5,000 ₪ לתשלום תוך 30 יום מהיום.

כמו כן, אני קובע בזאת כי כל יום איחור בקיום פסק דין הפינוי מעבר לאורכה שניתנה בהתאם להחלטתי זו, ישלם הנתבע לתובעים פיצוי בסך 500 ₪ בגין כל יום .

המזכירות תעביר העתק מהחלטה זו אל ב"כ הצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתנה היום, ז' כסלו תשע"ט, 15 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיכה אבוטבול
נתבע: עזרא נג'אתי
שופט :
עורכי דין: