ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לב גנדמן נגד שלום גיא אברהם :

2
לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

המבקש:
לב גנדמן

נגד

המשיב:
שלום גיא אברהם

החלטה

בפני מונחים כתבי טענות הצדדים במסגרת בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר הגנה ביום 24.6.18, כיוון שהמבקש לא הגיש כתב הגנה במועד. מעיון בכל כתבי הטענות בבקשות עולה כי התביעה שהוגשה על סך של 300,000ש"ח נגד המבקש , בגין אי הכנסת המשיב לנסיעה במונית של המבקש אשר הוזמנה על ידי המשיב עקב היותו עיוור הנעזר בכלב נחייה.
לטענת המבקש, כתב התביעה מעולם לא נמסר לו וגם לא הודבק על דלת דירתו. השליח לא ציין מהו מספר הכניסה של הבניין ומהו מספר הדירה שבה ביקר.
תקנה 489 לתקנות סדר הדין האזרחי,תשמ"ד-1984 קובעת שאם שליח בי-דין, לא מצא בתחום את המען שניתן לבצע לו המצאה כדין, אזי ידביק את הכתב על הדלת החיצונית או במקום אחר הנראה לעין בבית בו רגיל האדם לגור או לעסוק . גם אם בוצעה הדבקה על הפי הכללים הקבועים בתקנה זו, אין בית המשפט חייב להכיר בה כהמצאה כדין, שכן מסמך שהומצא בדרך של הדבקה לעולם אין לדעת אם לא הוסר משם על ידי מאן דהוא ובשל כך לא הגיע לידי הנמען או לידי בני ביתו. (ראה ספרו של אורי גורן, סוגיות בסדר דין אזרחי, מהדורה שתים עשרה, תשע"ו/שנת 2015 הוצאת סיגא, בעמ' 384-385).
לפיכך, משטען המבקש כי כתב התביעה לא הגיע לידיו, ולא ניתן לדעת מה עלה בגורל ההדבקה שבוצעה, אני מורה על ביטול פסק הדין שניתן בהיעדר הגנה ביום 24.6.2018 כנגד המבקש. כל צד יישא בהוצאותיו. המבקש יגיש את כתב הגנתו בתוך 30 ימים, מיום שיקבל החלטתי זו לידיו. ימי הפגרות באים במניין הימים. בהיעדר הגשה במועד, תדחה הבקשה לביטול פסק הדין ואשיב את פסק הדין שבוטל על כנו.
המזכירות תשלח החלטתי זו לשני הצדדים ותביא בפני את התיק באמצעות משימה בעוד 45 ימים לבדיקת הגשת כתב הגנה ותשלח החלטתי זו לשני הצדדים.
ניתנה היום, כ"ט חשוון תשע"ט, 07 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לב גנדמן
נתבע: שלום גיא אברהם
שופט :
עורכי דין: