ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיסא זחאלקה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד ה שופטת כרמית פאר גינת

מבקשים

עיסא זחאלקה

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

בפניי בקשה להארכת מועד להישפט.

המבקש ציין כי לא קיבל את הדו"ח נשוא הבקשה וכי באישור המסירה צוין כי חזר מהסיבה " אינו ידוע במען" וצירף לבקשתו העתק מאישור המסירה. עוד הוא ציין כי יש לו טענות הגנה טובות וחזקות וכי הוא לא ביצע את העבירה הנטענת. על כן, הוא מבקש להאריך את המועד להישפט בגין דו"חות אלה ואף מבקש לחייב את המאשימה בהוצאות בגין התנהלותה הלקויה, לשיטתו.

המשיבה מתנגדת לבקשה. בתגובתה מיום 5.11.18 היא ציינה כי אישור המסירה נשלח לכתובתו של המבקש בהתאם למצוין במרשם האוכלוסין ועל כן אין לו להלין אלא על עצמו.

קראתי בעיון את טענות המבקש. לטענתו, לא קיבל את הדו"ח נשוא הבקשה וכי באישור המסירה צוין כי חזר מהסיבה " אינו ידוע במען", אולם העתק מאישור המסירה, שהוא עצמו צירף לבקשה, מלמד כי סיבת ההחזרה אינו כפי שציין המבקש, אלא דבר הדואר חזר מהסיבה " מען בלתי מספיק". מכאן, שבוצעה מסירה כדין ואכן אין למבקש להלין בעניין זה אלא על עצמו. יתרה מכך, המבקש ציין כי לא ביצע את העבירה הנטענת בהודעת הקנס, וכי יש לו טענות הגנה טובות וחזקות, אך לא פירט אותן בבקשתו ולא ואף לא ציין שם של הנהג בפועל או צירף אסמכתאות היכולות להעיד על כך. אין המדובר, אם כן, בטענת הגנה מבוססת ומפורטת, ועל כן נראה שאין בה ממש.

לאור כל האמור, אני דוחה את הבקשה.

ניתנה היום, כ"ט חשוון תשע"ט, 07 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עיסא זחאלקה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: