ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאירה איסקוב נגד מ. מ. פרדס-חנה-כרכור/ועדה מקומית :

בפני כבוד ה שופט בכיר אביהו גופמן

תובעת

מאירה איסקוב

נגד

נתבעת

מ. מ. פרדס-חנה-כרכור/ועדה מקומית

פסק דין

1. ע"פ כתב התביעה, בתאריך 28.6.17 התובעת יצאה ממסיבת סיום של נכדה בכרכור, וכאשר הלכה על המדרכה, בסמוך לבית הספר "שדות" , נתקלה בבור שהיה במדרכה, נפלה ונגרם לה שבר בקרסול ברגל שמאל.

2. ע"פ כתב התביעה, בבית חולים נחבשה רגלה, ולטענתה , היתה חבושה במשך כחודשיים , עברה טיפולי פיזיותרפיה ממושכים ועד היום הינה סובלת מהגבלה בתנועה ברגל שמאל.

התובעת תובעת סכום של 15,000 ₪ בגין נזקיה.
במסמך הרפואי שצורף (בי"ח הלל יפה) נאמר שלתובעת שבר בסיס ללא תזוזה והיא קיבלה תעודת מחלה למשך 14 יום.

3. בכתב ההגנה נטען שמקום הפציעה הינו בור לנטיעת עץ, ומכל מקום , הפציעה נגרמה עקב רשלנות התובעת וכן היא כופרת בנזקי התובעת.

4. בהמשך ניתן פסק דין בהעדר הנתבעת אשר בוטל וכן הוגשו כתב תביעה מתוקן וכתב הגנה מתוקן.

5. בדיון שהתקיים בתאריך 2.10.18 הסכימו הצדדים שיינתן פסק דין ע"פ סעיף 79 א', כאשר התובעת בסופו של דבר לא הגישה פירוט הפסד ימי עבודה או כל מסמך נוסף.

6. מעבר לדרוש אציין שבמקרה זה מדובר במפגע שנוצר ע"י פעילות המועצה לעניין נטיעת עצים והשארת גומה ללא עצים בלא שהנתבעת פעלה לכסות המפגע או התקנת שלט אזהרה וכד'.

7. אציין מיד שהתובעת לא הביאה ראיות לעניין הנזקים הממשיים שנגרמו לה כמו העדרות מהעבודה או כל דבר דומה, אשר גרם לה להפסד כספי.
באשר לנזק בגוף, הרי אין מחלוקת שע"פ תעודה רפואית נגרם לה שבר ללא תזוזה בכף הרגל אשר הצדיק 14 ימי חופשה ומספר טיפולים פיזיותרפיה.

8. לאחר ששקלתי את האמור בכתבי הטענות ובכלל זה עניין הכאב והסבל שנגרם לתובעת, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת את הסכום של 8,000 ₪ כאשר סכום זה ישולם תוך 45 יום מהיום שאם לא כן ישא ריבית והצמדה כחוק מהיום ועד התשלום בפועל.

העתק פסק הדין יישלח לצדדים.

ניתן היום, כ"ט חשוון תשע"ט, 07 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאירה איסקוב
נתבע: מ. מ. פרדס-חנה-כרכור/ועדה מקומית
שופט :
עורכי דין: