ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נעמן עאמר נגד משה מזרחי :

בפני כבוד הרשם הבכיר ראמי נאסר

התובע:

נעמן עאמר

נגד

הנתבעים:
1.משה מזרחי
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכוני ליתן הכרעה בתיק על דרך הפשרה וזאת מכח סמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.

יש לציין כי סעיף 79א. לחוק יוצר הסדר שתחולתו על כל סוגי הסכסוכים בפני הערכאות ועל כל רכיבי ההכרעה בסכסוכים אלה, לרבות קביעת אחריות, אשם תורם, חלוקת אחריות ועוד. צדדים אשר מפקידים הכרעות אלה בידי בית המשפט על מנת שיפסוק על דרך הפשרה, מסכימים למעשה לקיצור משך ההתדיינות ביניהם ולקיום הליך מהיר שתוצאותיו סופיות, בכפוף לאפשרויות הערעור הקבועות בדין.

לאחר ששמעתי את הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שהוצגו בפניי לרבות התמונות ממקום האירוע ומוקדי הנזק ברכבים, ולאחר ששקלתי טענות הצדדים ובדקתי מעשיהם ומחדליהם על רקע הוראות הדין הרלבנטיות, ובשים לב להסכמת הצדדים הנ"ל, אני קובע כי סכום הנזקים של התובע עומד על סך כולל 4, 319 ₪.

אשר לחלוקת האחריות, אני קובע כי הנתבע 1 אחראי בשיעור 2/3 לתאונה נשוא התביעה. בהתאמה , אני מחייב את הנתבעים לשלם לתובע, באצמעות הנתבעת 2, סך של 2,879 ₪ בצירוף מחצית ראשונה של אגרת בית משפט בסך של 374 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 1,500 ₪, ובסה"כ 4,753 ₪ .

הסכומים האמורים ישולמו לב"כ התובע בתוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין, שאם לא כן, ישאו הסכומים הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד למועד התשלום בפועל.

בנסיבות העניין, אני פוטר את התובע מתשלום המחצית השניה של האגרה וככל ששולמה אני מורה על החזרתה לב"כ התובע .

המזכירות תשלח העתק מפסה"ד לב"כ הצדדים.

ניתן היום, י"ד חשוון תשע"ט, 23 אוקטובר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נעמן עאמר
נתבע: משה מזרחי
שופט :
עורכי דין: