ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד שמעון בן חרבון :

בפני: כבוד השופט י' אנגלרד

המבקשת: מדינת ישראל

נגד

המשיבים: 1. שמעון בן חרבון
2. דני מלכה

בקשה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה-מעצרים), התשנ"ו1996-

בשם המבקשת: עו"ד אתי כהנא

בשם המשיב 1: עו"ד עודד ספיר

בשם המשיב 2: עו"ד מישל עון

בית המשפט העליון

החלטה

1. זוהי בקשה להארכת מעצר שלישית של שני הנאשמים. הנאשמים נעצרו עד תום ההליכים ביום 20.8.96. כתב האישום הוגש ביום 7.8.96 וההליכים התמשכו כשנה וחצי. בינתיים הסתיימו ההליכים ומצפים להכרעת דינו של בית המשפט. לכן, מבקשת המדינה להאריך את מעצרם של המשיבים בחודשיים נוספים.

2. העבירות המיוחסות למשיבים הן חמורות מאוד. המשיבים מואשמים בעבירות של מעשה סדום בנסיבות מחמירות ובהחזקת סם מסוכן. המשיב מס' 1 מואשם גם באינוס, שידול למעשה זנות, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ובהעלבת עובד ציבור. ואילו המשיב מס' 2 מואשם גם ביצוא, יבוא, מסחר והספקת סמים מסוכנים.

3. לשני הנאשמים הרשעות קודמות ועומדים ותלויים נגדם מאסרים על תנאי בני הפעלה. כנגד המשיב מס' 1 תלוי ועומד מאסר על תנאי לתקופה של שנה. ואילו כנגד המשיב מס' 2 תלויים ועומדים שני מאסרים על תנאי לתקופות של שנה ושל תשעה חודשים.

4. שמעתי את טענות באי-כוחם של המשיבים שהתנגדו לבקשת המדינה. נכון אמנם כי ההליכים התמשכו זמן רב מאז הגשת כתב האישום, אך כפי שהסבירה באת-כוח המדינה, חלק מן ההשהיה נעוץ בעובדה כי אחד מעדי התביעה הועמד לדין והיה צורך להמתין לסיום משפטו. כמו כן בשלב זה נסתיימו כבר פרשת התביעה ופרשת ההגנה ומצפים להכרעת הדין.

5. בשל חומרת העבירות, ההרשעות הקודמות של הנאשמים וסיום ההליכים עד להכרעת הדין אני נעתר לבקשת המדינה ומאריך את מעצרם של המשיבים בחודשיים נוספים וזאת עד ליום 7.4.98 או עד שמשפטם של הנאשמים ייגמר בהכרעת דין, הכל לפי המוקדם.

ניתנה היום, י' בשבט התשנ"ח (6.2.98).

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98006350.Q04


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: שמעון בן חרבון
שופט :
עורכי דין: