ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין טורס אלון נגד המוסד לביטוח לאומי :

29 ספטמבר 2018
לפני: כבוד השופטת דפנה חסון זכריה
התובע:
טורס אלון
ע"י ב"כ: עו"ד דוד סער

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד קמיור

החלטה

1. מתמנה בזאת ד"ר עידו ציון לשמש כמומחה רפואי בתביעתו של מר אלון טורס (להלן: "התובע") להכיר בפגיעה במרפק ימין של התובע כפגיעה בעבודה.

2. להלן המסמכים המצ"ב:
א. כרטיס רפואי של התובע
ב. תיקה הרפואי של התובע מקופת חולים מכבי.

3. פרטי המחלה וממצאיה מפורטים במסמכים הרפואיים.

4. אלה העובדות:
א. התובע, יליד 1968, עובד בתפקיד שיווק ומכירות בחברת IBM, משך כ -22 שנים, 5-6 ימים בשבוע.
ב. בעשור האחרון, התבצעה מרבית עבודתו של התובע על המחשב, ובמסגרת זו, הוא מבצע פעולות של הקלדה והקלקה של העכבר, כ – 5-7 שעות ביום, בממוצע , עם הפסקות קצרות.

5. המומחה מתבקש להשיב לשאלות הבאות:

א. מהו הליקוי ממנו סובל התובע?
ב. האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל? גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.
ג. ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו: האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר , עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).
ד. ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התובע? ("השפעה משמעותית" על פי ה פסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).

6. המומחה מתבקש למסור תשובותיו תוך 30 יום מהיום.
אם מי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.

7. על המומחה ליתן חוות דעת ערוכה כדין, בהתאם לפקודת הראיות [ נוסח חדש], תשל"א – 1971, ובכלל זה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, ולהצהיר כי ידוע לו שחוות הדעת ניתנת במקום עדות בבית הדין.

8. התיק לעיוני ביום 3.11.18.

ניתנה היום, כ' תשרי תשע"ט, (29 ספטמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: טורס אלון
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: