ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנקום גרופ בע"מ נגד מי כרמל בע"מ :

בפני כבוד ה שופט שמואל מנדלבום

העותרת

אנקום גרופ בע"מ

נגד

המשיב

מי כרמל בע"מ

החלטה

1. לפניי בקשה לסעד ביניים בעתירה מתוקנת אותה הגישה העותרת ובה ביקשה מתן צו הצהרתי, שלפיו היא אינה חייבת את הפרשי המדידה בצריכת מים שנוצרו בעקבות התקנת מד מים על ידי המשיב במיקום שונה בבניין ברחוב הרצל 63 בחיפה, שבבעלות העותרת.

2. במסגרת הבקשה, מבקשת העותרת לבטל את העיקולים שהטיל המשיב על חשבונותיה בגין סכום חוב של 96,000 ₪, ולחילופין להותיר עיקול בחשבון בנק אחד של העותרת במקום שלושה שבהם הוטלו העיקולים, ובכל מקרה נדרש להורות על עיכוב הליכי הגבייה.

3. ביום 25.3.18, התקיים דיון בבקשה לסעד ביניים, ולקראת הדיון הוגשו מספר בקשות ותגובות, ובכלל זה הודעת העותרת אליה צורף מכתב בנק הפועלים בע"מ המופנה אל העותרת שלפיו: "בחשבונכם שבנדון קיים סך של 96,822.14 ₪ המסומן להבטחת מי הכרמל בע"מ בגין צו עיקול מיום 28.12.17. סכום זה יישאר עד לביטול העיקול, או עד שהבנק יידרש להעבירו לגורם המעקל".

4. אני סבור, בניגוד לעמדת המשיב, כי הודעת בנק הפועלים הינה ברורה ובלתי מסויגת ומשמעותה היא שככל שעתירת העותרת תידחה, יוכל המשיב לגבות את מלוא סכום החוב מהכספים המעוקלים מחשבון העותרת בבנק הפועלים.

5. לפיכך, אני מורה לעותרת להמציא לידי המשיב העתק מקורי של ההודעה שהתקבלה מבנק הפועלים בע"מ, ואני מתיר לעותרת למסור את ההעתק המקורי במשרדי המשיב בחיפה, ולאחר ביצוע המסירה תהיה העותרת רשאית להגיש בקשה מידית לביטול העיקולים שהוטלו בחשבונות העותרת בבנק דיסקונט ובבנק לאומי, ולבקשתה תצרף העותרת את אישור המסירה למשיב, ובכל מקרה העיקול בבנק הפועלים יוותר על כנו עד למתן החלטה אחרת.

6. החלטתי לעיל מייתרת את הצורך בקיום הדיון בגוף בקשת העותרת, אציין רק כי העותרת לא הצביעה לעמדתי על נזק של ממש שייגרם לה כתוצאה מהעיקול ברישום בחשבונה בבנק הפועלים, ודי בטעם זה כדי להצביע על כך שמאזן הנוחות אינו נוטה לטובת העותרת באופן המצדיק את ביטול העיקול ברישום שהוטל על ידי המשיב.

7. באשר לעתירה לגופה, בשל תקלה, לא ניתנה תשומת ליבי לצורך במתן החלטה לאחר הדיון שהתקיים בתיק בבקשה לצו הביניים, ולפיכך ובהמשך להחלטתי לעיל, אני קובע מועד לשמיעת העתירה ליום 29.10.18 בשעה 12:30.

המשיב יגיש כתב תשובה עד ליום 10.10.18 ושאלת ההוצאות בבקשה לסעד ביניים תידון בתיק העיקרי.

ניתנה היום, ג' תשרי תשע"ט, 12 ספטמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אנקום גרופ בע"מ
נתבע: מי כרמל בע"מ
שופט :
עורכי דין: