ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אשר וקנין נגד טל מרקביץ :

לפני כבוד השופט עמית אליהו קידר

התובע:

אשר וקנין

נגד

הנתבעים:

1.טל מרקביץ
2.שומרה חב' לביטוח בע"מ

פסק דין

1. התובע היה במועדים הרלוונטיים לתביעה, הבעלים של רכב מ"ר 34-865-13.

2. נתבע 1 היה במועדים הרלוונטים לתביעה המחזיק ברכב מ"ר 29-615-60, נהוג על ידי אלהווארי נדא.
נתבעת 2 היתה המבטחת של רכב זה.

3. על פי האמור בכתב התביעה, ביום 14/07/17 בשעה 12:15, עת נסע רכב התובעת על רחוב מרטין גהל, אליו הגיע מכביש 4, מכיוון צפון לדרום, לאחר שחלף את הצומת המרומזר עם דרך אם המושבות, רכב הנתבעים אשר הגיע מכיוון גשר אם המושבות, פנה לרחוב מרטין גרל, לא ציית לתמרור "תן זכות קדימה", התפרץ במהירות לנתיב בו נסע רכב התובע ופגע בצידו הימני של רכב התובע עם הדופן האחורית שמאלית של רכב הנתבע וגרם נזק לרכב התובע.

4. הנתבעים, בכתב הגנתם, טענו כי רכב הנתבעים נסע ברח' מרטין גהל בפתח תקוה בנתיב הימני. רכב התובע שנסע לשמאל רכב הנתבע, סטה לפתע אל נתיב נסיעת רכב הנתבע בחוסר זהירות ופגע ברכב הנתבעים.

5. התובע, מר אשר וקנין בעדותו הראשית מעיד כי נסע מכיוון כביש 4 לצומת המושבות לרחוב גהל. הוא הביט בצד ימין וראה רכב יורד מהקניון בבני ברק. התובע ברח לנתיב השמאלי והנתבע לא עצר. התובע בלם ואז מכונית הנתבעת נחבטה במכוניותו.

6. בחקירתו הנגדית השיב העד כי הוא הזיז את רכבו לאחר התאונה לאחורי הרמזור, כדי לתת למכונית לעבור. הפגיעה ברכב התובע היא לאורך כל צד ימין. הוא תיקן רק את הנזק בחזית כדי שיוכל להמשיך ולעסוק בהסעות ילדים.

7. נתבע 1, בעדותו הראשית העיד כי נסע בנתיב דו מסלולי, חד סיטרי בנתיב הימני לפתע הרגיש מכה מאחור בצד שמאל. כ- 100-200 מטר לפני מקום התאונה היה רמזור. הוא עצר אחרי מכונית שהיתה לפניו ואז השתלב בזהירות, עברו 100 או 200 מ' ומכונית פגעה במכוניותו מאחור.

8. בחקירתו הנגדית השיב כי רכבו נפגע בכנף שמאלית אחורית. אין דווח שמאי כי לא רצה לתקן את המכונית, הוא קבלן שיפוצים ואינו זוכר אם בעת התאונה רכבו היה עמוס בציוד כבד ובבלוקים. מאחר וקיים תמרור "האט ותן זכות קדימה." החובה מוטלת על העד, העד אינו מסכים שלא ציית לתמרור . הוא נכנס לנתיב ההשתלבות שלו ואז חש בפגיעה מאחורנית. מאחר וקיים תמרור "האט ותן זכות קדימה" מוטלת החובה עליו. הוא נכנס לכביש השתלבות ונכנס לכביש שהיו בו 2 נתיבים ואז פגע בו רכב מאחורנית. בזמן התאונה היה נהג התובע עם טלפון נייד.

9. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובצורפותיהן ושמעתי את עדויות העדים מצאתי כי לא הוצגו קבלות על תיקון רכב התובע.

לנוכח האמור, אני דוחה את התביעה ומחייב את התובע לשלם לנתבעים הוצאות המשפט בסך של 1,800 ₪ .

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום, כ"ג אלול תשע"ח, 03 ספטמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אשר וקנין
נתבע: טל מרקביץ
שופט :
עורכי דין: