ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שבתי ח"י חברה הנדסית לבנין בע"מ נגד רחל קובו :

8
לפני כבוד השופטת איילת טופז-אחיעזר

המבקשת/הנתבעת:
שבתי ח"י חברה הנדסית לבנין בע"מ

נגד

המשיבה/התובעת:
רחל קובו

החלטה

לאחר שהתרשמתי מטיעוני הצדדים וממכלול נסיבות העניין, נחה דעתי כי דין הבקשה להתקבל.

בעל דין שקיבל פס"ד במעמד צד אחד, רשאי להגיש בקשה לביטולו לאותה ערכאה. זכות הגישה לערכאות הינה זכות יסודית ולא בנקל ינעל בית המשפט את שעריו לפני המתדיינים. העדפה של ממש היא לקבל הכרעות שיפוטיות לאחר דיון ממצה לגופו של עניין ובמעמד שני הצדדים.

בית המשפט רשאי לבטל את פסק הדין, לפי שיקול דעתו. במסגרת זאת, נשאלות שתי שאלות: מהי סיבת המחדל, ומהם סיכויי ההגנה. אכן המבקשת חדל ה במחדל דיוני מהותי בהעדר התייצבות. אולם המבקש ת טע נה שהדבר נבע מטעות וחוסר הבנה בדבר מתן הסכמה למתן פסק דין עפ"י סעיף 79 א'. נדיר הפגם הדיוני שאינו ניתן לריפוי באמצעות פסיקת הוצאות הולמת. התרשמתי כי למבקשת טענות הגנה ביחס לנזק הראויות לברור במסגרת המשפט עצמו.

מכל האמור, אני קובעת כי באיזון שבין סיבת המחדל לסיכויי הגנת המבקשת באתי לכלל מסקנה כי יש מקום להורות על ביטול פסק הדין בכפוף לתשלום ההוצאות התובעת בסך של 400 ₪ וזאת עד ליום 21.10.18 בקופת בית המשפט. לא יופקד הסכום במועד, יעמוד פסק הדין בעינו. יופקד הסכום במועד, יבוטל פסק הדין ויקבע על ידי מועד לדיון. המזכירות תעדכן את הצדדים. לאחר הפקדת תשלום ההוצאות בקופת בית המשפט, במידה וישולמו, אורה על העברת הסכום לידי התובעת.

ת.פ ליום 21.10.18 - לבדיקת ביצוע התשלום, ובמידה ושולם קביעת מועד לדיון.

בית המשפט חוזר על המלצתו לצדדים לבוא בדברים לסיום התיק בפשרה מחוץ לכותלי בית המשפט.

ניתנה היום, כ"ג אלול תשע"ח, 03 ספטמבר 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שבתי ח"י חברה הנדסית לבנין בע"מ
נתבע: רחל קובו
שופט :
עורכי דין: