ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מירית בכר נגד בנק אוצר החייל בע"מ :

בבית המשפט העליון

רע"א 563/98

בפני: כבוד הנשיא א' ברק

המבקשת: מירית בכר

נגד

המשיב: בנק אוצר החייל בע"מ

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט
המחוזי בת"א-יפו בע"א 862/96 מיום 18.12.97
שניתן על ידי כבוד השופטים: י' גרוס,
א' הומינר, מ' רובינשטיין

בשם המבקשת: עו"ד י' הוס

החלטה

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כבוד השופטים: י' גרוס, א' הומינר, מ' רובינשטיין) בע"א 862/94, מיום 18.12.97, בו נדחה ערעורה של המבקשת על פסק דינו של בית משפט השלום בתל-אביב-יפו (כבוד השופטת נ' אחיטוב).

המבקשת פתחה חשבון בנק באחד מסניפיו של המשיב. החשבון שימש לניהול השקעות בניירות ערך ונוהל בפועל על ידי חברה בה שלט אביה של המבקשת. משנוצרה בחשבון יתרת חובה תבע המשיב את המבקשת בסדר דין מקוצר לתשלום היתרה. המבקשת הגישה בקשת רשות להתגונן, אשר נדחתה על ידי בית משפט השלום. המבקשת ערערה על ההחלטה בפני בית המשפט המחוזי, אשר דחה את הערעור, ועל פסק דינו זו מתבקשת רשות ערעור.

בבסיסה של בקשת רשות הערעור מצויות טענות המבקשת נגד הפסול שמצאו הערכאות התחתונות בתצהירה, ונגד היעדרה של התייחסות נאותה לטענת ההגנה שהעלתה בדבר התרשלות המשיב. טענות אלה אינן חורגות בטיבן ובהיקפן מטענות ערעור שיגרתיות, שכוחן יפה, לכל היותר, לערעור ראשון בזכות, אולם לא לערעור שני ברשות.

הלכה פסוקה היא בבית משפט זה כי רשות לערעור שני תינתן רק בנסיבות חריגות, כאשר בפסק הדין מתעוררות שאלות בעלות חשיבות ציבורית, חוקתית או משפטית החורגת מעניינם של הצדדים בהכרעה (ראו בר"ע 103/82 חניון חיפה בע"מ נ' מצת אור (הדר חיפה) בע"מ, פ"ד לו(3) 123). כאמור, נסיבות אלה אינן מתקיימות בעניינה של המבקשת.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ז' באדר התשנ"ח (5.3.98).

א

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98005630.A01/דז/


מעורבים
תובע: מירית בכר
נתבע: בנק אוצר החייל בע"מ
שופט :
עורכי דין: