ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לריסה ספון נגד א.א.רובינשטיין נכסי דיור מוגן בע"מ :

בפני
כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעת

לריסה ספון

נגד

נתבעת
א.א.רובינשטיין נכסי דיור מוגן בע"מ

פסק דין

לפני תביעה על סך 30,000 ₪.

התובעת טוענת כי באוגוסט 2017 חתמה על הסכם שכירות עם הנתבעת, בקשר לדירת מגורים בפרויקט דיור בר השגה. התובעת התגוררה בדירה עם אמה, והן נכנסו לגור בדירה בדצמבר 2017.
במהלך תקופת המגורים בדירה התגלו בה ליקויים שלא ניתן היה לגלותם קודם לכן – דוד השמש לא עבד, תקלת מים קרים במקלחת בחדר השינה, מכרסמים שנכנסו לדירה דרך חור שלא נאטם, רטיבות שהתפתחה עד לכדי נפילה של התקרה בחדר השינה ועוד. לתמיכה בטענותיה צירפה התובעת, בין היתר, תמונות.

הנתבעת טענה, בתגובה, כי טיפלה בליקויים ונתנה לתובעת מענה כנדרש. לטענת הנתבעת, נכון למועד הגשת כתב ההגנה טופלו כל הליקויים.

בדיון אישרה התובעת את הנטען בכתב ההגנה וציינה כי תיקון הליקויים אכן הושלם, והבהירה כי התביעה נותרה על דרישתה לפיצוי בגין התנהלות הנתבעת ועגמת הנפש שנגרמה לה בנסיבות כתב התביעה. נציגת הנתבעת ציינה כי לו היה נמצא שהדירה לא ראויה למגורים היה נמצא פתרון לתובעת בדמות מגורים חלופיים.

יוזכר – התובעת מתארת השתלשלות אירועים בחודשים שבין דצמבר 2017 (מועד כניסתה לדירה) ומרץ 2018 (מועד הגשת התביעה), כאשר אין מחלוקת שעד לחודש יולי 2018 (מועד הדיון) כבר לא נותרו נזקים הדורשים פיצוי אלא רק בקשר לטענות על עגמת נפש.
לא מצאתי שהוצגו ראיות מהן ניתן ללמוד שהתנהלות הנתבעת לא היתה יעילה ועניינית וכי התובעת לא זכתה למענה לפניותיה. עם זאת, מהתמונות ניתן ללמוד על התנאים עמם נאלצה התובעת להתמודד – כאשר חלקים מהתקרה צנחו על מטתה ועל הרצפה, סימני הרטיבות בתקרה (וכתמי הצבע הנובעים מכך) ניכרים, וכיו"ב.

בהסכם השכירות נקבע פיצוי מוסכם בשיעור שלושה חודשי דמי שכירות ככל שיבוטל ההסכם כתוצאה מהפרתו בידי מי מהצדדים. מנספחי כתב התביעה עולה כי דמי השכירות החודשיים נקבעו בשיעור 4,400 ₪.
אני פוסק, לפיכך, נוכח הנתונים שלעיל ועל דרך האומדנה, כי הנתבעת תפצה את התובעת בשיעור הנגזר מדמי השכירות החודשיים – בסך 3,000 ₪.
הסכום ישולם בתוך 30 יום מהמצאת פסק הדין לידי הנתבעת.

המבקש לערער על פסק הדין רשאי להגיש בקשה לבית המשפט המחוזי מרכז לוד בתוך 15 ימים.

ניתן היום, י"א אב תשע"ח, 23 יולי 2018, בהעדר הצדדים.

Lost connection to MySQL server during query