ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמור גבאי נגד דני דהן :

בפני: כבוד השופט אור אדם, סגן הנשיאה

התובע
אמור גבאי
ע"י ב"כ עו"ד איתן נאור

נגד

הנתבע
דני דהן
ע"י ב"כ עו"ד הילה הולנדר

נגד

המנהלת המיוחדת

עו"ד סיוון יוספי

החלטה

בתאריך 1.7.18 הורה בית המשפט, לבקשת התובע , על מחיקת התביעה והשבת האגרה.
ביום 2.7.18 הוגשה בקשת המנהלת המיוחדת לפיה מבקשת כי בית המשפט יורה על העברת האגרה ששולמה לקופת הכינוס- ע"ש התובע /החייב.
התובע התנגד לבקשת המנהלת המיוחדת. לטענתו כתב התביעה הוגש למעלה מחצי שנה לפני שהוכרז כפושט רגל , והאגרה מומנה באמצעות הלוואה שקיבל מאחיו. בנסיבות אלה ביקש התובע כי האגרה תושב לב"כ התובע שיעביר את הכסף לאחיו של התובע.
המנהלת המיוחדת בתשובתה, ט ענה כי בהתאם לסעיף 42 לפקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש] תש"ם 1980 (להלן: " הפקודה"), נכסי החייב יהיו מוקנים לנאמן , ובהתאם לכך מוקנה סכום האגרה לקופת הכינוס . אם התובע נטל את כספי האגרה בהלוואה מאחיו - יוכל האח להגיש תביעת חוב נגד החייב בתיק הפש"ר.
הדין הוא, כי עם הכרזתו של חייב כפושט רגל נכסיו מוקנים לנאמן. בכלל זה, אף רואים זכויות תביעה כאילו הומחו לנאמן ( רע"א 148/17 אברהם תמרי נ' אורן הראל (29/03/2017) , פסקה 8 לפסה"ד).
נמצא אפוא, כי בהתאם להוראות הפקודה, הרי שממועד צו הכינוס, נכסי החייב מוקנים לנושיו ולנאמן בשמם. כל זכות שקמה לחייב לאחר אותו מועד – מוקנית לקופת הכינוס. בענייננו - זכאותו של התובע לכסף שבמחלוקת – השבת האגרה – היא זכאות שנולדה רק במועד בו הורה בית המשפט על השבת האגרה, ובמועד זה, נכסיו של החייב כבר הוקנו לנאמן.
בנסיבות אלה, אין לי אלא לקבל את בקשת המנהלת המיוחדת , ולהורות על העבר ת השבת האגרה, שניתן להשיב בהתאם לתקנות בתי המשפט (אגרות) תשס"ז 2007, לקופת הכינוס ע"ש החייב/התובע עפ"י הפרטים המצורפים לבקשה.
המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ח, 18 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמור גבאי
נתבע: דני דהן
שופט :
עורכי דין: