ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה רומי נגד סימונה אידלמן :

לפני כבוד השופט בכיר אהוד שוורץ

התובע/המבקש:
משה רומי

נגד

הנתבעת/המשיבה:
סימונה אידלמן

החלטה

עניינו של התיק , תביעה כספית ע"ס 696,000 ₪ , ובגין הלוואות וכספים שנטען שהתובע מסר לנתבעת. הנתבעת מכחישה קבלת ההלוואה, ו/או כספים למחיה, ולטענתה מדובר בתביעת סרק , שמטרתה יצירת לחץ על הנתבעת שהינה אישה חולה שאינה בריאה בנפשה.

בפני בקשה לביטול פס"ד שניתן בתיק ביום 30.10.17 , והורה על מחיקת התביעה וחיוב בהוצאות , ובעקבות היעדר מעש מטעם התובע.
קיימת בקשה ותשובה בעניין. בדיון היום חזרו הצדדים על טענותיהם.
ככלל הטענות הדיוניות של המשיבה בתגובתה נתמכות בהחלטות שניתנו, וברישומי המחשב, ולא נסתרו לטעמי, באופן המצדיק ביטול פסק הדין מחובת הצדק.
יוער שבהחלטת יום 24.7.17, כבר נפתח פתח לתיקון מחדלים דיונים מתמשכים , של התובע/מבקש וכנגד תשלום הוצאות, עניין שלא נעשה בו שימוש מטעם המבקש, מה שגרר בהמשך בקשות נוספות לפסק דין מטעם הנתבעת.
לגופם של דברים, אני מקבל שמדובר בזלזול חמור בהחלטות והוראות בית המשפט, בצד שכנגד, ופניותיו, ושעה שתלוי עיקול זמני מעיק לחובת הנתבעת.
אכן, ומטבע הדברים , במחיקה מסוג זה, הטענות לא התבררו לגופן, ואולם כפי שנטען בתגובה, שעה שהוריתי על מחיקת ההליך, להבדיל מדחייתו, שמורה זכות התובע /מבקש לנקוט בעתיד הליכים מתאימים לבירור העניין, כפי שימצא לנכון, ובכפוף לאמור להלן.
ואולם, לא ניתן, נוכח שורת מחדלי התובע , בהליך כאן, וארכות שניתנו, אך לא נוצלו, לאפשר שוב ושוב , ביטול החלטות, בבחינת דיון לעולם לא יסתיים , עקב טענה, ל"טענות טובות", עניין המוכחש , ונוכח הכלל הבסיסי והידוע של ריפוי מחדל דיוני, בפסיקת הוצאות.
לטעמי, גם לכלל זה יש גבול, ודומני שבמקרה זה נחצה הגבול לחובת התובע/מבקש, שאינו יכול להיזכר רק כעת , ו בבקשה הנוכחית, ב"טענותיו הטובות" והראויות לבירור, ושעה שהוא עצמו, אינו פועל לממש זכות הבירור שניתנה לו, לרבות ארכה בעניין, וזאת תוך פגיעה באינטרס הנתבעת לסופיות דיון, ועל סמך התנהלות המקיימת צווי בית משפט מצידה.
כפי שצוין, מחיקת ההליך להבדיל מדחייתו, אינה מהווה מעשה בית דין ביחס לטענות, וטענות המבקש שמורות לו , ובכפוף לכל טיעון נגדי של הנתבעת.
לא שוכנעתי מן החומר שבפני, שגם לגופו, ובנסיבות העניין , מחיקת ההליך, תגרום למבקש לפגיעה כה חמורה והעולה על פגיעה במשיבה.

סוף דבר בקשה 14 מיום 20.11.17 לביטול פסק דין / עיכוב הליכים נדחית.
המבקש / תובע ישלם למשיבה/נתבעת הוצאות הדיון בבקשה בסך 5,000 ₪ , צמוד ונושא ריבית כחוק מהיום ועד לתשלום ובפועל.

הערבון שהפקיד התובע/המבקש בתיק ביום 26.11.17 , יחולט ויועבר למשיבה/נתבעת על ידי בא כוחה, ועל חשבון ההוצאות שנפסקו לחובת המבקש/תובע .

הואיל ומדובר במחיקת הליך , בו ניתן בזמנו צו עיקול זמני, אני מורה שהחלטה זו תיכנס לתוקף בתוך 20 יום מהיום, כאשר ימי הפגרה נימנים. ובמועד זה יוכלו הצדדים או למצות שיח ביניהם ע"י ב"כ, או לפעול כפי שימצאו לנכון.

למען הסר ספק , בהיעדר החלטה אחרת בענין העיקול הזמני , ובחלוף 20 יום מהיום , העיקול הזמני שהוטל בתיק זה מבוטל.

המזכירות תשלח ההחלטה לב"כ הצדדים .

ניתנה היום, ז' אב תשע"ח, 19 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה רומי
נתבע: סימונה אידלמן
שופט :
עורכי דין: