ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רמדש קפיטל בע"מ נגד דוד פרל :

לפני
כבוד ה שופט ארז יקואל

תובעים

1.רמדש קפיטל בע"מ
2.רפאל עגיב
ע"י ב"כ עו"ד א' טיטונוביץ'

נגד

נתבע

דוד פרל

פסק דין

1. התובעים הגישה תביעה כספית כנגד הנתבע, בסכום של 3,000,000 ₪, בטענה כי פרסם נגדם פרסומים פוגעניים ומכפישים. הנתבע הכחיש את טענות התובעים והוסמכתי לפסוק במחלוקת על דרך הפשרה, לפי הוראות סעיף 79א' לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) תשמ"ד 1984, ללא נימוקים וטווחים ולאחר הגשת סיכומים.

2. עיינתי בטענות הצדדים בכתבי טענותיהם ובסיכומיהם. ביקשתי להתחשב במכלול נסיבות עניין, באופי, בהיקף ובתפוצת הפרסומים מושא התביעה; בזכותו של הנתבע לחופש ביטוי, על יכולת ו הנחזית לסייג ו בהתחשב באיכות הנתונים שבידיו ובהסכמה לפרסום מכתב התנצלות.

3. לאור אלו, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעים סכום כולל של 20,000 ₪. סכום זה ישולם בתוך 30 ימים מהיום ורק ככל שלא ישולם במועד, יישא הפרשי ריבית והצמדה כדין מהיום ועד למועד התשלום המלא בפועל. נחה דעתי כי מתינות הסכום בהשוואה לסכום התביעה, אינה זרה לצדדים גם לנוכח אחת מהצעותיי לסיים את המחלוקת הכספית על דרך השאת תרומה.

4. על פי הסכמת הצדדים לפרוטוקול, הדיון יסתיים הן במכתב התנצלות והן בפסק דין על דרך הפשרה. מסיכומי הנתבע , עולה כי הוא איננו מסכים למכתב התנצלות ולנוסח שמציעים התובעים, אף שמדובר בנוסח שלו עצמו. עם תוצאה שכזו, המנוגדת להסכמות קודמות - אין להסכין. הנתבע אף לא הציע נוסח אחר של התנצלות להתרשמותי.

לפיכך, הנתבע יפרסם מכתב התנצלות בפורום בו פורסמו הפרסומים, בתוך 7 ימים מהיום ובנוסח המצורף לסיכומי התובעים. רק במידה ולא יפורסם המכתב בחלוף המועד, לסכום שבסעיף 3 לעיל יתווסף סכום של 10,000 ₪.

כל צד יישא בהוצאותיו.

בהתחשב במכלול הנסיבות, דרך סיום הדיון ותוצאתם של הדברים - אני מורה כי האגרה ששולמה תושב לתובעים.

זכות ערעור בתוך 45 ימים לבית המשפט העליון.

ניתן היום, ג' אב תשע"ח, 15 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רמדש קפיטל בע"מ
נתבע: דוד פרל
שופט :
עורכי דין: