ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צ'ארלי לוי נגד שמעון שניר :

בפני
כבוד ה שופטת יפעת מישורי

תובע

צ'ארלי לוי

נגד

נתבע
שמעון שניר

החלטה

בעניין בקשה לדחיית מועד דיון

לאחר שבחנתי את טענות הצדדים, שאינן מתמצות אך בנסיבות דחיית מועד הדיון ובעיקר בנוגע לעילת התביעה הנני מורה על דחיית מועד הדיון ליום 04.10.2018 שעה 10:00. שכן, לא מצאתי כי קיימת האפשרות המעשית לקיים את הדיון במועדים אשר הוצעו על ידי הצדדים וכן בשל כלל הפעולות הנדרשות על ידי שני הצדדים, בטרם התיק, שאינו תביעה לפינוי משוכר במובנה הרגיל, יהא כשיר לעבור לשלב ההוכחות.

יחד עם האמור לעיל מצאתי ליתן הנחיות נוספות וזאת לאור הנסיבות להלן: (א) מכתב התביעה עולה כי המדובר בדייר אשר מתגורר בקרוואן המוצב בשטח חקלאי. תוך שלא הוצג בתיק בית המשפט אישור מהרשויות המתאימות להצבת הקרוואן בשטח החקלאי ולצרכי מגורים; (ב) כן עולה מכתב התביעה עצמו כי, הנתבע מתגורר בקרוואן מזה תקופה בת 42 חודשים לכל הפחות תוך שלכל אורך התקופה לא שולמו, לטענת התובע, דמי שכירות; (ג) מכתב ההגנה עולות טענות, לכאוריות, בדבר קיזוז סכומים וחובות חיצוניים בין הצדדים עצמם; (ד) בחינת כלל התיק מלמדת כי, אין מדובר בדייר המתגורר ביחידת דיור כחלק מביתו של התובע או בסמיכות מרבית אליו. המדובר בדייר המתגורר בשטח חקלאי אשר, לכאורה, בחזקת התובע. תוך שלא הוצגו די אסמכתאות, מצד מי מהצדדים, בדבר זכויותיהם כדין. לאור כל המתואר לעיל הנני מורה כדלקמן:

  1. התובע יגיש אישור זכויות מלא של השטח הרלבנטי (טאבו, מנהל וכיו') וכן אישור להצבת הקרוואן בשטח הנטען ועשיית השימוש בו - מגורים בשכירות עבור מי שאינו עובד אצלו.
  2. התובע יגיש צילומים (בצבע) של השטח ומיקום הקרוואן.
  3. התובע יגיש מפה מתאימה ובה יסומן הקרוואן מיקומו בשטח הנטען כי שייך לתובע.
  4. התובע יגיש תצהיר ובו יפרט מדוע לא נגבו דמי שכירות נטענים במשך כל התקופה, 42 חודשים.
  5. ביצוע האמור לעיל, בסעיפים 1 - 4, ייעשה בתוך 21 ימים מהיום.
  6. לאחר ביצוע האמור לעיל, הנתבע יגיש תצהיר ובו יפרט מתי נוצר הקשר בינו לבין התובע, מתי עבר להתגורר בקרוואן, מדוע לא שילם דמי שכירות כל התקופה הנטענת (ובאופן עצמאי לטענות בדבר חובות וקיזוז). כן יגיש הנתבע אישור ממזכירות היישוב בדבר הסכמה למגוריו במקום וכן הבהרה כי אינו מתגורר בשטח חקלאי אשר בחזקת התובע. זאת ייעשה בתוך 42 ימים מהיום.

לעיון ומעקב המזכירות.

ניתנה היום, כ"ו תמוז תשע"ח, 09 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: צ'ארלי לוי
נתבע: שמעון שניר
שופט :
עורכי דין: