ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לדס דו איט בע"מ נגד פוינטד פרסום ושיווק בע"מ :

בפני
כבוד ה שופט אריאל ברגנר

התובעת

לדס דו איט בע"מ

נגד

הנתבעת
פוינטד פרסום ושיווק בע"מ

החלטה

בפני התנגדות לביצוע שטר ביחס להמחאה בסך של 32,175 ₪.

בהתנגדותה טוענת המבקשת כי התקשרה עם המשיבה בעסקה להתקנת שלטי LED לצורך הקרנת פרסומות במהלך משחק כדורגל שנערך בין הפועל באר-שבע לאולימפיאקוס ביום 3.8.16 . במסגרת ההתקשרות מסרה המבקשת למשיבה המחאה בסך 32,175 ₪.

לטענת המבקשת המשיבה פעלה בניגוד להנחיותיה והתקינה את מערכת המסכים בשעות הלילה של יום 2.8.16, כאשר, בשעות אלו הופעלו הממטרות באצטדיון ולכן ההתקנה נעצרה עד לשעות הבוקר. בשעות הצהריים התברר למבקשת, כך לפי הנטען, כי המערכת לא הותקנה כנדרש וכך גם התגלה ליקוי בטיחות בחשמל והמערכת נפסלה לשימוש . המבקשת עוד טוענת כי השירות שקיבלה מהמשיבה היה שונה באופן מהותי מהשירות לו התחייבה כלפיה, ועקב כך אף נגרם לה נזק תדמיתי למוניטין ולכן מדובר בכישלון תמורה מלא. בד בבד לגרסתה הוגשה עם ההתנגדות תביעה כנגד המשיבה על סך 271,383 ₪.
בישיבת יום 6.9.17 נחקר נציג המבקשת מר משה מסיקה על תצהירו התומך בהתנגדות ובתום הישיבה סיכמו ב"כ הצדדים טיעוניהם בעל פה.

הלכה ידועה היא כי לא בנקל ידחה בית המשפט בקשת רשות להתגונן ואולם בבואו לשקול מתן רשות להגן עליו להניח כי העובדות שהמבקש טוען להן נכונות ובהנחה זו עליו לבדוק האם יש באלה כדי להצביע על הגנה אפשרית ולו אף בדוחק.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, הן במישור השטרי (כישלון תמורה מלא) והן במישור החוזי (הפרה יסודית של ההסכם) , ולאחר ששמעתי את חקירת המצהיר על תצהירו, ובהתחשב במכלול הנסיבות – אני סבור שהמבקשת הצליחה להציג הגנה לכאורה וכי השאלה בדבר כ ישלון התמורה טעונה בירור במסגרת הליך שמיעת הראיות, שכן, ככל שזו תוכח יהיה בה להביא להדיפת התביעה. אולם לצד זאת אני סבור שיש מקום להתנות את קבלת ההתנגדות והרשות להגן בהפקדת ערובה בגובה כמחצית סכום ההמחאה באופן שיהיה בה למצער להבטיח את הוצאות המשיבה בקשר עם ניהול התיק, ככל שיתברר בתום ההליך כי לא היה ממש בהגנת המבקשת.

לאור האמור ניתנת בזאת רשות להתגונן מפני התביעה בכפוף להפקדת סכום של 16,000 ₪ תוך 30 ימים מהיום בקופת בית המשפט, תוך מסירת הודעה במקביל לבית המשפט.

ככל שתופקד הערובה במועד תינתן למבקשת רשות להתגונן ובהמשך לכך יינתנו הוראות מתאימות לקידום ההליך.
הוצאות הבקשה בסך של 1,500 ₪ תשולמנה בהתאם לתוצאות בתיק העיקרי. מובהר בזאת כי ככל ולא תופקד הערובה – ההתנגדות תדחה, הליכי ההוצל"פ ישופעלו והמשיבה תהיה זכאית להוצאותיה בגין הליך זה בסך של 1,500 ₪ שיתווספו לגובה החוב בתיק ההוצל"פ.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: לדס דו איט בע"מ
נתבע: פוינטד פרסום ושיווק בע"מ
שופט :
עורכי דין: