ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הפניקס חברה לביטוח בע"מ נגד ששון אהרון :

בפני
כבוד ה שופטת מרים קראוס

תובעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד רות קיהל חריט

נגד

נתבעים

1.ששון אהרון
2.הראל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד יעקב רואה

פסק דין

פתח דבר וטענות הצדדים
לפני תביעה לפיצוי בסך 1,864 ₪ בגין נזקי רכוש שנגרמו לתובעת בעטיה של תאונת דרכים שאירעה ביום 12.5.14.
לטענת התובעת, רכבה נסע בנתיבו כדין, עת לפתע יצא רכב הנתבעים לאחור מחנייה ופגע בו.
לטענת הנתבעים, התאונה אירעה בחניון עת רכב הנתבעים יצא לאיטו מחנייה ניצבת למדרכה ולקראת סוף היציאה, כשאין אפשרות שרכבו לא נראה למרחקים, הגיע רכב התובעת במהירות ופגע בו.

דיון והכרעה
בענייננו שתי גרסאות סותרות וכל צד דבק בגרסתו.
מיקום הפגיעה ( פגיעת מעיכה, על פי התמונות) ברכב התובעת – בחלקו הימני אחורי, וכן שרטוט הנתבע עצמו המלמד כי בעת התרחשות התאונה רוב רכבה של התובעת חלף על פני רכב הנתבעים, מחזקים משמעותית גרסת התביעה.
כמו-כן, נהג רכב הנתבעים לא הגיש תביעה מטעמו על הנזק שנגרם לו, על אף שממילא קיים הליך בביהמ"ש והלה מיוצג על ידי עו"ד – והדבר אומר דרשני .
יחד עם זאת, מטעם ההגנה נשמעה עדותה של עדה ניטראלית, והתרשמתי מכנותה עת העידה כי נהגת רכב התובעת נסעה במהירות, או כפי שהעידה: רכב התובעת " פשוט דוהר".
לאור זאת ושעה שמיקום הפגיעה ( פגיעת שפשוף ושני חורים) ברכב הנתבעים – בחלק השמאלי אחורי, תומך בטענת ההגנה לפיה התאונה התרחשה לקראת סוף היציאה, נמצא כי יש לחלק את האחריות לתאונה 75% לחובת הנתבעים – שהרי התאונה התרחשה בעת יציאה אחורנית מחנייה ובנסיבות אלה חלה חובת אחריות מוגברת על נהג רכב הנתבעים, ו-25% לחובת התובעת – שנסעה במהירות גבוהה מן המותר והמצופה לתנאי הדרך-אזור חניה עם עיקול.
לאור המפורט מעלה ולאחר עיון בתמונות שהוצגו ושמיעת העדים , ניתן בזאת פסק דין כדלהלן:
הנתבעים, ביחד ולחוד, ישלמו לתובעת סך של 75% מסכום התביעה, בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק ממועד הגשת התביעה, ועד התשלום המלא בפועל.
בנוסף ישאו הנתבעים, ביחד ולחוד, בשכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪, בהוצאות עדים כפי שנקבע בפרוטוקול ובאגרה ששולמה והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.
התיק ייסגר.

ניתן היום, כ"ו תמוז תשע"ח, 09 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
נתבע: ששון אהרון
שופט :
עורכי דין: