ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ועדה מקומית לתכנון ובניה רחובות נגד מנשה פאיז :

בפני
כבוד ה שופט אדנקו סבחת- חיימוביץ

מאשימה

ועדה מקומית לתכנון ובניה רחובות

נגד

נאשמים
מנשה פאיז

החלטה

בפני בקשה לדחיית מועד כניסתו לתוקף של צו הריסה וצו איסור שימוש (להלן: "הצו") שניתן ביום 26.6.18 ויכנס לתוקפו ביום 26.7.18 .
בין הצדדים הסכמה חלקית.

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה של בנייה ללא היתר של מבנה מלוחות פנל בשטח של כ-30 מ"ר בקומת הקרקע בשטח המשותף של הבניין בו מצוי הנכס בבעלותו.

ביום 26.6.18 נגזר דינו של הנאשם שכלל צו דחוי ב- 30 יום.

בתום הדיון, ביום 26.6.18, הגיש הנאשם בקשה לדחיית מועד כניסתו לתוקף של הצו בשלושה חודשים נוספים בנימוק ש המבנה משמש כמחסן ועל הנאשם למצוא מקום חלופי לציוד המאוחסן בתוכו.

המאשימה התנגדה לבקשה מאחר והיתר הבנייה בעניינו אינו מצוי ב"הישג יד מידי" ובהתאם להוראות החוק, אין לעכב ביצועו של הצו מקום בו הבנייה אינה תואמת את התוכנית החלה על המקרקעין. בהקשר לכך הפנתה המאשימה לכך שביום 6.9.17 הגיש הנאשם בקשה להיתר לבניה נושא הצו וביום 15.4.18 דנה ועדת המשנה בבקשה ו דחתה הבקשה מאחר שהבנייה נשוא האישום הינה בניגוד לתב"ע החלה על המקרקעין. על אף האמור, הסכימה המאשימה לדחיית מועד כניסת הצו לתוקף ב-30 ימים נוספים.

סעיף 254ט(ד)(2) לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 קובע, כי אין לעכב ביצועו של צו בין היתר אם העבודה האסורה אינה תואמת את התכנית החלה על המקרקעין, וכי הארכת מועד תעשה מטעמים מיוחדים שירשמו.

לאחר שנתתי דעתי לטענות הצדדים ולעובדה לא קיימת היתכנות לקבלת היתר, לא מצאתי להיעתר לבקשה אלא במסגרת המועדים להם נתנה המאשימה את הסכמתה.

נוכח הסכמת המאשימה ולפנים משורת הדין, ועל מנת לאפשר לנאשם שהות להתארגן לביצוע הצו, אני מורה על דחיית מועד כניסתו של הצו ב-30 ימים נוספים, כך ש הצו יכנסו לתוקפו ביום 26.8.18.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ועדה מקומית לתכנון ובניה רחובות
נתבע: מנשה פאיז
שופט :
עורכי דין: