ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אחים אגא שיווק תוצרת חקלאית בע"מ נגד גד"ש-הר חברון :

בפני
כבוד ה שופטת ענת זינגר

התובעת

אחים אגא (א.מ.) שיווק תוצרת חקלאית בע"מ

נגד

הנתבעת
גד"ש-הר חברון

החלטה

בהמשך להחלטותיי ולהודעות הצדדים מורה על מינוי מר אסף שיפמן, אגרונום, שמאי חקלאי ואלמנטרי (052-XXXXX623), כמומחה מטעם ביהמ"ש. המומחה יכריע במחלוקות העולות בין מומחי הצדדים; השמאי בועז שמחוני - מצד התובעת, והאגרונום עמרי עתריה - מצד הנתבעת.

הצדדים יעבירו למומחה בתוך 30 יום מהיום, את חוות הדעת שהוגשו מטעמם וכן כל חומר נוסף שיבקש. לרבות, מסמכי הנהלת חשבונות, קבלות, תצלומים וכיו"ב . המומחה יעריך את היקף העבודה ויעדכן את ביהמ"ש ואת הצדדים בגובה שכר טרחתו עד ליום 19.8.18.
בסמוך תצא הודעה משלימה לעניין הנשיאה בשכר הטרחה.
המומחה לא יחל בעבודתו בטרם יועבר אליו מלוא שכר טרחתו.

בחוות דעתו יידרש המומחה לשאלת הנזק בלבד. המומחה יכריע בכל שאלה הנוגעת לנזק אשר לגביה עלתה מחלוקת בין מומחי הצדדים ובעיקר - בשאלת הרווח או ההפסד של המיזם המשותף עת פעל, והצפי באשר לרווח/הפסד נוסף ממנו, לו ה משיך לפעול.

ההכרעה תינתן, בין השאר, על בסיס נתונים שיעלו מהחומר שיועבר וניסיון המומחה.
בכלל האמור יבחן המומחה - דו"ח מכירות של התובעת, דו"חות כספיים של השותפות, ריכוז מכירות על פי מערכת הנהלת חשבונות וכל נתון עובדתי רלוונטי נוסף אשר יועבר אליו על ידי הצדדים.
ככל שימצא כי הדבר נדרש, יתייחס המומחה גם למחיר הרלוונטי של ק"ג עגבניות, המתאים לעריכת התחשיב במועדים השונים, החזרי הון/פחת והשפעתם על התחשיב, עלויות תחזוקה בפועל ו/או סבירותן ותדירותן, מספר הזריעות השנתיות והשפעתן על התחשיב, אפשרות לרווחיות נוספת בצעדים אלה ואחרים, והשפעת שנת שמיטה על התחשיב.

לאחר שייקצב שכר המומחה בו יישאו בשלב זה הצדדים בחלקים שווים, ייקבע גם מועד להשלמת חוות הדעת והגשתה לביהמ"ש.

ההחלטה תשלח לצדדים ולמומחה הממונה.

ניתנה היום, כ"ו תמוז תשע"ח, 09 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אחים אגא שיווק תוצרת חקלאית בע"מ
נתבע: גד"ש-הר חברון
שופט :
עורכי דין: