ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל סויסה נגד רונן כתבי :


בפני
כבוד ה שופטת שרון צנציפר הלפמן

מבקשים

  1. דניאל סויסה
  2. שרה סויסה

נגד

משיבים
רונן כתבי

החלטה

לפני בקשת הנתבעים להוציא מתיק בית המשפט את מכתבו של המודד פרי ואת מפת המדידה שצורפה אליו. בנוסף, הגישו הצדדים את עמדותיהם למינויו של מומחה נוסף בתיק זה.

לעניין הבקשה להוצאת המסמכים – לאחר שעיינתי בבקשת הנתבעים, בתגובת התובע ובתשובה לתגובה הגעתי למסקנה כי בשלב זה, אין מקום להורות על הוצאת המסמכים. כידוע, "מזה שני עשורים ויותר, המגמה בדיני הראיות היא לעבור מקבילות למשקל, היינו צמצום מספר המקרים בהם תוגדר ראיה כבלתי קבילה תוך שימת דגש על משקלה, כאשר סוגיה זו תוכרע על ידי בית המשפט הדן בתיק" (ע"א 119/05 חליפה נ' מדינת ישראל , פסקה 32 ( 10.9.2006). וראו גם את דנ"א 7818/00 אהרן נ' אהרוני, פ"ד נט(6) 653, 716-715 ( 2005)). בענייננו, מדובר, לכאורה, במסמכים רלבנטיים לתביעה דנן. משכך אני מתירה את צירוף המסמכים לתיק מוצגי התובע, כאשר כל טענות הנתבעים באשר למשקלם של מסמכים אלה תשמרנה להם ותתבררנה במסגרת שמיעת הראיות ופסק הדין.

לאור החלטתי זו ובשים לב למועד בו צורפו המסמכים, ניתנת לנתבעים ארכה בת 30 יום להשלים את ראיותיהם, ככל שרצונם בכך.

עיינתי אף בעמדות הצדדים בכל הנוגע למינוי מומחה נוסף מטעם בית משפט. נוכח התנגדות הצדדים שניהם למינוי, מאחר שהתיק קבוע לשמיעת הוכחות, בנסיבותיו המיוחדות של המקרה דנן ועל מנת שלא להכביר הוצאות נוספות – יישקל הצורך במינוי מומחה נוסף לאחר שמיעת ראיות הצדדים.

אשר על כן, הבקשה להוצאת המסמכים נדחית. בשלב זה, לא ימונה מומחה נוסף.

בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דניאל סויסה
נתבע: רונן כתבי
שופט :
עורכי דין: