ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל ווסק נגד רונן אטדגי :


בפני
כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

מבקש

דניאל ווסק

נגד

משיבים

1.רונן אטדגי
2.שומרה חב' לביטוח בע"מ

החלטה

לפני בקשה להורות על ביטול פסק הדין שניתן ביום 15.2.18.

המבקש טוען כי התביעה וההזמנה לדין נשלחו לכתובתו הישנה (רח' אהוד מנור 14/6, כפר יונה) ולא לכתובתו העדכנית (רח' אהוד מנור 2/13, כפר יונה), וכי רק כשפנה לכתובתו הישנה לאסוף ממנה דואר קיבל לידיו את פסק הדין. המבקש מציין כי לאחר התאונה הציע לנהג רכב המשיבים כי יתקן את נזקיו הקלים וכי היה בידי מבוטח המשיבים להקטין את הנזקים לו היה מקבל את הצעות התיקון שהתקבלו.
המשיבים טענו כי כתבי בי הדין הומצאו למבקש כדין ונחתמו על ידי אשתו. ההמצאה בוצעה לכתובתו העדכנית של המבקש – רח' אהוד מנור 2/13, ולא כנטען. המשיבים טוענים עוד כי טענות ההגנה של המבקש לא מבוססות, שכן הצעות המחיר שנמסרו בטרם התיקון אינן סופיות – וכי בעת תיקון הרכב עשויים להתגלות נזקים נוספים.
המבקש נמנע מלהשיב לתגובה.

מצאתי לדחות את הבקשה.
בית המשפט יכול להורות על ביטולו של פסק דין שניתן במעמד צד אחד מחובת הצדק או מטעמי שיקול דעתו. שוכנעתי כי לא נפל פגם בפסק הדין שניתן, נוכח העולה מהתגובה אודות נסיבות ההמצאה. המבקש לא סתר טענות אלו כשלא השיב לתגובה. מטעם זה אף לא מצאתי להורות על ביטול פסק הדין משיקול דעת בית המשפט – לאחר ששוכנעתי כי טענות ההגנה, אותם סתרו המשיבים בתגובתם, לא מצדיקות בחינה מחודשת של נסיבות המחלוקת בין הצדדים. חזקה כי לו היה בידי המבקש להתמודד עם טענות המשיבים כפי שצוינו בתגובה היה עושה כן בתשובתו – ומשלא השיב, הביע דעתו כי הצדק עם המשיבים בתגובתם.

פסק הדין לא יבוטל, לפיכך.
לפנים משורת הדין, אין צו להוצאות בקשר לבקשה זו.

המזכירות תעדכן הצדדים.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דניאל ווסק
נתבע: רונן אטדגי
שופט :
עורכי דין: