ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גליל מערבי חברה להובלה בע"מ נגד פוד מסטר ניהול ומסחר בינלאומי בע"מ :

בפני
כבוד ה שופטת מירב קלמפנר נבון

תובעת

גליל מערבי (1993) חברה להובלה בע"מ ח.פ. 0511822595
ע"י ב"כ עוה"ד רן לוין

נגד

נתבעים

פוד מסטר ניהול ומסחר בינלאומי בע"מ ח.פ. 514834647
ע"י ב"כ עוה"ד בן יעקב ואח'

פסק דין

לפני תביעה חוזית.
התובעת עוסקת בהובלה, תעבורה ושינוע. הנתבעת עוסקת בשיווק מוצרי מזון. התובעת טוענת כי התקשרה עם הנתבעת בהסכם לביצוע הובלות עבור הנתבעת. לטענתה, בחודשים 12/16 עד 3/17 בצעה התובעת הובלות עבור הנתבעת, אך הנתבעת לא שילמה את מלוא התמורה בעדן ודחתה את דרישות התובעת שוב ושוב.
לטענת התובעת אף מכתב דרישה אשר נשלח לנתבעת ביום 7/8/17, לא נענה והנתבעת אך פנתה אליה בבקשה להפחית מסכ ום חובה סך של 19,000 ₪ ללא סיבה, כאשר גובה החוב עומד ע"ס 69,615 ₪. מכאן תביעת התובעת אשר לפני.
הנתבעת טענה כי שולם על ידה סכום אשר אינו שנוי במחלוקת בסך 29,162 ₪ וזאת ביום 30/11/17. לטענתה, היא אכן התקשרה עם התובעת בהסכם ולפיו תוביל עבורה התובעת מכולות וזאת בתמורה לסך של 700 ₪ בתוספת מע"מ עבור כל מכולה.
לטענת הנתבעת, ביום 14/3/17 היא התקשרה עם התובעת על מנת שזו תוביל עבורה סחורה מנמל אשדוד למחסניה בבני עיש, זאת בעלות של 700 ₪ בצירוף מע"מ למכולה והתחייבה בפני לקוחותיה להספקת סחורה יום למחרת ההובלה. לטענת הנתבעת, באותו היום בעת שהמתינה לסחורה למחסניה, פנו אליה נציגי התובעת וניסו להפעיל עליה לחץ על מנת שתסכים לשלם סכום גבוה מזה אשר סוכם. הנתבעת סירבה והסבירה כי נקיטת צעד שכזה תגרום לה נזקים אל מול לקוחותיה הממתינים לסחורה. הנתבעת אף הסכימה לאשר לצורך ההובלה את הסכום הגבוה ולאחר מכן להידבר עם התובעת אודות המשך העבודה בניהן, אלא שהמשא ומתן בין הצדדים לא עלה יפה והנתבעת טוענת כי נאלצה להשתמש בחברת שינוע אחרת.
לטענת הנתבעת, נגרמו לה נזקים בסך של 32,175 ₪ בגין האיחור בהספקת הסחורה ועלות ההובלה אצל חברה אחרת הגיעה לסך של 10,530 ₪. בנוסף נאלצה הנתבעת לטענה לעשות שימוש במכולה באשדוד ימים נוספים ובסה"כ שילמה על השימוש בה 936 ₪. כלל נזקיה של הנתבעת, לטענתה הגיעו לסך של 43,641 ₪.
הנתבעת טוענת כי יש להפחית מהתביעה את הסכום שאינו שנוי במחלוקת אשר שולם וכן את סכום הנזק אשר נגרם לה ומשכך, יש לדחות את תביעת התובעת במלואה.
הצדדים מילאו ידיי להכריע בסכסוך על דרך הפשרה בהתאם לסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט.
לאחר ששמעתי את הצדדים ושקלתי טענותיהם, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 36,000 ₪. כן תישא הנתבעת בהוצאות התובעת בסך 1000 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 3000 ₪. הסכומים יישאו הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.
פסק הדין ניתן לאחר שקילת טענות הצדדים ללא נימוקים כפי המקובל והראוי בפסיקה על דרך הפשרה.
נוכח אופן סיום ההליך, ניתן בזאת פטור מתשלום המחצית השנייה של האגרה והמזכירות תשיב לתובעת את המחצית השנייה של האגרה באמצעות בא כוחה.

ניתן היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גליל מערבי חברה להובלה בע"מ
נתבע: פוד מסטר ניהול ומסחר בינלאומי בע"מ
שופט :
עורכי דין: