ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלון נגל נגד דוד חן :

לפני כבוד השופט רז נבון

התובע:

אלון נגל

נגד

הנתבע:

דוד חן (מוסך סבנה)

פסק דין

בהמשך לדיון מיום 8 ביולי 2018 ולסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני קובע כי דין התביעה להידחות.

בתמצית אציין, כי השאלה הראשונה שבחנתי הייתה האם אמור היה התובע לקבל לידיו חלפים מקוריים אם לאו. בנסיבות המקרה דנן, ומעת שהתובע חתם על הצעת המחיר שצורפה כנספח "ג" לכתב ההגנה (עמ' 8 ש' 9-11 לפרוטוקול -דבריו אלה מחייבים אותו הגם שנסוג בהם במעט בהמשך הדיון), שמקפלת בתוכה את שקיבל התובע בפועל ( חלפים שאינם מקוריים- אשר נרכשו ע"י הנתבע מהיבואן הרשמי), הרי שדין טענותיו בהיבט זה להידחות. אדם מוחזק, כמי שיודע על מה חתם והטענות המועלות כיום הן טענות בעל-פה כנגד מסמך בכתב.
השאלה השנייה שבחנתי הינה האם הוכח, כי הטיפול שקיבל התובע במוסך הנתבע היה לקוי ופגום. התשובה לכך הינה לטעמי בשלילה. לא הובאה חוו"ד מקצועית כלשהי שיכולה לאשש את הטענות לפיהן המסנן היה פגום , ואין די בכך שהתובע התלונן בפני מוסך אחר על ריח לא טוב/אבק. יש צורך באישור כלשהו על מציאת פגם או ליקוי.

על כל אלה אוסיף את העובדה, כי אפילו היה המסנן שקיבל פגום, הרי שמצופה היה מהתובע לממש את האחריות אשר ניתנה לו עם סיום הטיפול הרכבו, ויכול היה התובע לשוב לנתבע ולדרוש את תיקון הטעון תיקון. אלא שהדבר לא נעשה. טענת התובע, לפיה היחס במוסך לא היה טוב, לא הוכחה לטעמי.

כל צד יישא בהוצאותיו. המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלון נגל
נתבע: דוד חן
שופט :
עורכי דין: