ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נילי לוריא נגד עיריית יבנה :

בפני
כבוד ה שופטת אדנקו סבחת- חיימוביץ

מבקשת

נילי לוריא

נגד

משיבה
עיריית יבנה

החלטה

בפני בקשה לביטול הכרעת דין וגזר דין שניתנו ביום 24.4.18 בעניינה של המבקשת .

ביום 15.2.18 הוגש כנגד המבקשת כתב אישום בגין העמדת רכבה על המדרכה, עבירה לפי סעיף 11 לחוק עזר עירוני ליבנה (העמדת רכב וחנייתו) ה תשס"ה-2004.

עסקינן בעבירה של ברירת קנס, וכתב אישום הוגש לבקשת המבקשת להישפט.

ביום 24.4.18 הורשעה המבקשת בהעדרה לאחר שזומנה כדין ולא התייצבה לדיון. בית המשפט הטיל עליה קנס בסך 1,000 ₪ או 10 ימי מאסר תמורתו.

ביום 13.6.18 הגישה המבקשת את הבקשה שבפני, בה ציינה כי לא התייצבה לדיון מטעמים רפואיים, וכי שילמה את קנס המקור בסך 500 ₪. המבקשת צירפה העתק אישור תשלום עבור דוח החנייה מיום 29.4.18 אך לא צירפה מסמכים אודות מצבה הרפואי, לבחון האם הייתה מניעה רפואית להתייצבותה לדיון.

המאשימה התנגדה לבקשה מן הטעם שהמבקשת לא צירפה אסמכתא רפואית להוכיח, כי הייתה מניעה להתייצבותה לדיון. עוד נטען, כי הזימון לדיון הומצא למבקשת כבר ביום 1.4.18, שלושה שבועות עובר לדיון, כך שהיה ביכולתה של המבקשת לבקש את דחיית מועד הדיון. המבקשת התייחסה לעברה הרפואי ולא למצבה הנוכחי ועל כן עניינה אינו שונה משל חולים אחרים, שביום הדיון לא קיימת מניעה רפואית להתייצבותם.

המבקשת אמנם צירפה ביום 2.1.6.18 תצהיר לבקשה אך לא צירפה כל אסמכתא רפואית המלמדת, כי במועד הדיון לא יכלה המבקשת להתייצב לדיון בעניינה. נזכיר שוב, כי עסקינן בתיק ברירת קנס בו הוגש כתב אישום נוכח בקשת המבקשת להישפט בגין הדו"ח שניתן לה.

לאור כל האמור לעיל, לא מצאתי כל עילה לביטול הכרעת הדין וגזר הדין שניתנו כנגד המבקשת בהעדר התייצבות לדיון אליו זומנה כדין.
הבקשה נדחית.

המזכירות תעביר עותק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נילי לוריא
נתבע: עיריית יבנה
שופט :
עורכי דין: