ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פשקוב קונסטנטין נגד ג'נרל מילס ישראל בע"מ :

בקשה מס' 2

בפני
כבוד השופטת חנה שניצר-זאגא, סגנית הנשיאה
מבקשים
1. פשקוב קונסטנטין

נגד

משיבים
1. ג'נרל מילס ישראל בע"מ

החלטה

1. בפני בקשה מוסכמת מטעם המבקש, פשקוב קונסטנטין והמשיבה, ג'נרל מילס ישראל בע"מ, להסתלקות המבקש מהבקשה לאישור תביעה כייצוגית וכן לדחיית התביעה האישית של המבקש כנגד המשיבה.

2. ביום 17.1.18 הוגשה בקשה לאישור תובענה כייצוגית, שעניינה טענה כי המשיבה לא קיימה את הוראות הדין, תקן 1145, המחייב את סימון כלל רכיבי המוצר על פי תכולתם היחסית בו. נטען כי המשיבה לא פירטה את אחוז השוקולד ו/או הקקאו ו/או הווניל המצויים במוצרים מושא הבקשה ובכך הטעתה את ציבור הצרכנים.

3. המשיבה לא הגישה תגובה לבקשה וביום 4.7.18 הוגשה בקשה מוסכמת להסתלקות מהבקשה לאישור התביעה כייצוגית.
בבקשה המוסכמת הבהירה המשיבה כי היא פועלת בהתאם לדין מאחר ומדובר במוצרים המוגדרים מוצרים "בטעם", אשר אינם מחייבים להכיל בהכרח שוקולד או קקאו או וניל ועל כן המשיבה אינה נדרשת, בהתאם להוראות הדין, לפרט במוצרים אלו את אחוזי השוקולד/ הקקאו / הווניל המצויים בהם, ככל שרכיבים אלו אכן מצויים בפועל. יתרה מכך המשיבה מגדילה לעשות ומשתמשת במוצריה בקקאו ולא בחומרי טעם וריח מלאכותיים- התנהלות אשר מיטיבה עם ציבור הצרכנים.

4. על פי סעיף 16 (א) לחוק תובענות ייצוגיות, תשס"ו-2006 לא יסתלק מבקש מבקשה לאישור תובענה כייצוגית ולא יקבל טובת הנאה בקשר להסתלקותו- אלא באישור בית משפט.
כעולה מן הבקשה להסתלקות והתצהירים שצורפו אליה כנדרש בסעיף 16(ב) לחוק תובענות ייצוגיות, של המבקש ובא כוחו, נראה כי הם אינם מקבלים כל טובת הנאה שהיא בקשר להסתלקות.

5. על פי הבקשה להסתלקות, סוכם בין הצדדים כי המבקש מוותר וויתור סופי, מלא ומוחלט על כל טענותיו בתביעתו האישית ומסכים כי בית המשפט ידחה את תביעתו האישית ויורה על סילוקה של הבקשה לאישור.
באשר על כן ובנסיבות, אין גם מקום להורות על פרסום ההודעה או איתור תובע חלופי.

6. לפיכך, מאשרת את הבקשה בהסכמה להסתלקות מתובענה.
התביעה האישית-נדחית והבקשה לאישור התובענה הייצוגית כנגד המשיבה - תימחק- הכול ללא צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פשקוב קונסטנטין
נתבע: ג'נרל מילס ישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: