ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מלכה אלימלך נגד ג.ק. - מערכות מתקדמות לניקוי בע"מ :

התובעת

מלכה אלימלך

נגד

הנתבעת
ג.ק. - מערכות מתקדמות לניקוי בע"מ ח.פ. 512035080

החלטה

1. במסגרת הדיון שנערך לפני ביום 5.7.18 בתיק זה, הודיעו הצדדים – התובעת בעצמה ונציג הנתבעת – הסוכן מר איתן כהן, על הסכמתם להכרעת התביעה על בסיס תוצאות בדיקת מכונת פוליגרף, בנוגע לשאלה:

האם במהלך ביקורו של מר איתן כהן בביתה של התובעת (ברח' ז'בוטינסקי 45/12 חדרה) ביום 5.6.17, הוא השאיר את מכשיר ה"קירבי" שהוצע לה למכירה, ברשותה, אם לאו.

2. התובעת טוענת כי בעקבות לחץ שהופעל עליה מצד הסוכן מר איתן כהן ועובד החברה הנוסף – אסף, במהלך ביקורם בביתה ביום 5.6.17, היא הסכימה לרכוש מהם מכשיר "קירבי" ובקשה כי המכשיר יסופק לה רק לאחר שתעבור לדירתה החדשה ברח' ברוך בוארון 7 בגבעת אולגה חדרה. התובעת טוענת כי זמן קצר לאחר מכן בקשה לבטל את העסקה לרכישת המכשיר אשר לא סופק לה מעולם, ולמרות זאת גובה ממנה הנתבעת את התשלומים בעבורו, מאז ועד כה.

3. מנגד טוען מר כהן כי המכשיר שהודגם בפני התובעת באותו מעמד, הושאר ברשותה – בדירה ברח' ז'בוטינסקי, כבר אז.

4. הצעתי לצדדים להפנותם לבדיקת פוליגרף, הועלתה בעיקר לנוכח קיומו של הסכם רכישה מיום 5.6.17 בו סומן "וי" לצד הסעיף בו מצהירה התובעת כי היא "קבלה לידיה את המכשיר החדש שרכשה, אשר הוצא מאריזתו והורכב בפניה". בעדותה בבית המשפט טענה התובעת כי הסימון בוצע ע"י הסוכן, ככל הנראה מבלי שהיא שמה לבה לכך, ואילו מר כהן טען כי סימון זה מש קף את מה שארע בפועל.

5. בהתאם להסכמת הצדדים הנני ממנה את "גזית – מכון פוליגרף ואבחון מידע בע"מ", על מנת שיחווה דעתו בהתאם למיטב מומחיותו ועל סמך בדיקה שתיערך על ידו לצדדים באמצעות מכשיר הפוליגרף, בנוגע לשאלה שבמחלוקת כפי שהוגדרה לעיל.

6. למען הסדר הטוב, להלן פרטי מכון "גזית" לצורך תיאום ביקור:
רח' המרד 29, תל אביב , טל. 03-XXXX488.

7. בשלב זה יפקידו הצדדים בקופת בית המשפט סך של 1,000 ₪ (500 ₪ כל אחד) להבטחת שכר המומחה וזאת בתוך 14 ימים מים המצאת החלטה זו לידיהם.
הוצאה זו תילקח בחשבון בתום ההליך, בהתאם לתוצאתו ובמסגרת פסיקת ההוצאות בו.
לא יופקד הסכום, אראה את הצדדים כמי שחזרו בהם מהסכמתם.

8. מיד לאחר קבלת ההחלטה, מתבקש מכון "גזית" לזמן את הצדדים לבדיקה ולהגיש את ממצאיו לבית המשפט בתוך 20 ימים ממועד ביצוע הבדיקה.

9. ככל שהמומחה מטעם מכון "גזית" יתקל בבעיה בנוגע לתיאום מועד הבדיקה מול מי מהצדדים, מתבקש הוא להודיע על כך לבית המשפט, לרבות פירוט זהות הצד המסרב לתאם. לצד זה תינתן הזדמנות של 7 ימים להודיע על רשימת מועדים לתיאום בדיקה, אשר תכיל לא פחות מ- 3 מועדים בתוך חודש אחד – ואם לא יעשה כן יראו אותו כמי שבחר להמנע מן הבדיקה.

10. מזכירות בית המשפט תמציא החלטה זו לצדדים בדואר רשום ומיד לאחר ביצוע ההפקדה הכספית תעביר את העתק ההחלטה והעתק פרוטוקול הדיון מיום 5.7.18 למכון "גזית" בהתאם לפרטים שלעיל.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ח, 08 יולי 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מלכה אלימלך
נתבע: ג.ק. - מערכות מתקדמות לניקוי בע"מ
שופט :
עורכי דין: