ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראשל אליסוף נגד הפניקס חברה לביטוח בע"מ :

בפני
כבוד השופט ג'מיל נאסר, שופט בכיר

תובעת

ראשל אליסוף

נגד

נתבעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בפניי בקשת הנתבעת להבאת ראיות לסתור את קביעת הוועדה הרפואית לעררים שליד המוסד לביטוח לאומי ואשר לפיה נקבעה נכותה של התובעת בשיעור 19.25% לצמיתות בגין פגיעה בשורש כף יד שמאל.

אין מחלוקת כי מדובר בתביעה על פי דין בהתאם לסעיף 6 ב' לחוק הפלת"ד ועל כן הבקשה מוגשת בהתאם לסמכות בית המשפט הקבועה באותו סעיף.

לאחר הגשת הבקשה וכן התגובה בכתב הופיעו ב"כ הצדדים היום לדיון במחלוקת הנ"ל.

התובעת נפגעה בתאונת דרכים ביום 25/3/15 ונפגעה לטענתה בשורש כף יד ימין. המל"ל הכיר בתביעה כתאונת עבודה ולאחר שאושרה תקופת אי כושר על פי החוק, נבדקה התובעת על ידי וועדה שליד ביטוח לאומי ונקבעה נכותה הצמיתה במסגרת הוועדה הרפואית לעררים בשיעור 19.25%.

הטיעון המרכזי בפי הנתבעת הינו שבפני הוועדה הרפואית אשר קבעה את נכותה של התובעת לא עמדו מסמכים רפואיים מהותיים אשר מתייחסים לפגיעה בגידים שבשורש האגודל של כף יד שמאל. המדובר במסמכים שעלולים להשליך על המסקנה הסופית של הוועדה הנ"ל.

ב"כ התובעת הדגיש בטיעוניו (בין היתר) כי מדובר בשתי פגיעות שונות בשני מיקומים שונים, הגם שהם קרובים אחד לשני. זאת ועוד, במסגרת בדיקה של התובעת על ידי וועדה רפואית לנכות כללית, נקבע כי בגין הפגיעה הקודמת בגידים של אגודל יד שמאל לא נותרה נכות. ב"כ התובעת מבקש להסיק מכך כי המסמכים הרפואיים שלא עמדו בפני הוועדה עת בדקה את התובעת במסגרת תביעת נכות מהעבודה, לא יביאו לשינוי מסקנותיה.

מבלי להאריך בכתובים, ולאור הפסיקה הקיימת במקרה שבפנינו, נחה דעתי לקבל את הבקשה. לטעמי, מדובר במקרה שלפיו לא עמדו בפני הוועדה עובדות רלוונטיות וחשובות הנוגעות למצבה הרפואי של התובעת קודם לאירוע התאונה. יש בסיס לטענה כי אילו מסמכים אלו עמדו בפני הוועדה, תשתנה התוצאה. כמובן אין לקבוע מסמרות בעניין זה, אך, לטעמי, מדובר בשאלה מקצועית בעלת חשיבות אשר ראויה לבירור באופן מהותי וענייני.

מכל האמור לעיל אני מחליט לקבל את הבקשה ובהתאם לפסיקה במקרה זה, אני מחליט למנות מומחה רפואי מטעם בית המשפט בתחום האורתופדי.

אני ממנה את: ד"ר לורן גורליק, מרכז רפואי אסותא (קניון לב המפרץ).

המינוי הינו בכפוף לכך שהמומחית אינה עוסקת במתן חוות דעת פרטיות עבור בעלי הדין או באי כוחם לעיל.

שכרה של המומחית ישולם על ידי הנתבעת.

הפנייה אל המומחית הרפואית תעשה בהתאם להוראות תקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), תשמ"ז – 1986.

תזכורת עיון פנימית לעוד 45 יום.

ניתנה היום, י"ב תמוז תשע"ח, 25 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראשל אליסוף
נתבע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: