ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ירדן אוליאל נגד מדינת ישראל :

בפני
כבוד ה שופטת בכירה אטליא וישקין

מבקשים

ירדן אוליאל

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה לביטול פסילה מנהלית על פי סעיף48 לפקודת התעבורה [נוסח חדש] תשכ"א – 1961.
ביום 21.5.18 ניתן כנגד המבקשת צו פסילה מנהלית מלהחזיק ריש יון נהיגה לתקופה של 60 יום, וזאת מתוקף סמכותו של קצין משטרה , על פי סעיף 47(ה)(2) לפקודת התעבורה.

הצו ניתן בהקשר לתאונת דרכים בה הייתה מעורבת המבקשת.
נטען כי המבקשת נכנסה לצומת מבלי שצייתה לתמרור עצור שהיה בכיוון נסיעתה, חסמה את דרכו של רוכב אופנוע, אשר כתוצאה מכך התנגש עם חזית אופנוע בדופן הימני של רכבה של המבקשת ונחבל.

ב"כ המבקשת לא חלקה על קיומן של ראיות לכאורה אולם טענה כי אין המדובר בחבלות של ממש. כן טענה ב"כ המבקשת כי מדובר במבקשת אשר נוהגת מזה 5 שנים ואין בעברה כל עבירת תעבורה ואשר זקוקה לרישיון נהיגתה לצורך עבודתה.

ב"כ המשיבה התנגד לבקשה, לדבריו בנסיבות אלו יש חבלה של ממש המתבטאת בקונטוזיה ראתית וכן מוקד דימום בטחול, לפיכך ותק הנהיגה של המבקשת ונסיבות התאונה מצדיקות את המשך הפסילה המנהלית.

שני שיקולים מנחים את ביהמ"ש בדיון בבקשה זו: ראשית, קיום ראיות לכאורה בדבר אשמתה של המבקשת, ושנית, האם יש בהמשך נהיגתה, כדי לסכן את שלום הציבור.

ראיות לכאורה:
תיק החקירה הוגש לעיוני.
לאחר שעיינתי בחומר הראיות מצאתי כי בתיק ראיות לכאורה, כדי הגשת כתב אישום כנגד המבקשת .
מבחינת המסמכים הרפואיים, נראה כי על פניו ספק אם החבלה עולה עד כ די חבלה של ממש , המעורב שוחרר מבית החולים עוד באותו היום, יש להניח כי עניין זה יידון במסגרת התיק העיקרי.

מסוכנות:
המדובר במבקשת אשר נוהגת מזה 5 שנים ואין בעברה כל עבירה תעבורתית.
הפסילה המנהלית איננה אמורה להוות מקדמה על חשבון העונש, היה ותורשע המבקשת בדין.

לאחר שבחנתי את טענות הצדדים, עיינתי בחומר החקירה אשר הונח בפניי, בחנתי את נסיבות המקרה, נתתי דעתי אף לוותק ולעבר של המבקשת בנהיגה ולנסיבותיה האישיות, נחה דעתי כי בנסיבות המקרה די בימי הפסילה המנהלית שרוצו עד כה.
לפיכך הריני מקבלת הבקשה ומורה על הפסקת הפסילה המנהלית.

ניתנה היום, כ"ח סיוון תשע"ח, 11 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ירדן אוליאל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: