ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם רחמים מסילתי נגד שירות בתי הסוהר :

בבית המשפט העליון
בג"ץ 2257/98

בפני: כבוד המשנה לנשיא ש' לוין
כבוד השופט י' זמיר
כבוד השופטת ד' דורנר

העותר: אברהם רחמים מסילתי

נגד

המשיב: שירות בתי הסוהר

עתירה למתן צו על-תנאי

פסק-דין

העותר, שנדון למאסר של 25 שנה ומרצה את עונשו בבית הסוהר שטה, טוען בעתירתו כי קצין המודיעין של בית הסוהר שטה מנשה גניש מתנכל לעותר מזה תקופה ארוכה. ההתנכלות, לפי העתירה, באה לידי ביטוי בדברים שקצין המודיעין אומר לעותר בנוכחות אסירים אחרים, מהם יכול להשתמע כי העותר משתף פעולה עם קצין המודיעין או כי יש בו "משהו לא בסדר". לפיכך מבקש העותר סעד כפול: ראשית, שבית המשפט יורה בצו להפסיק מיד את עבודתו של מנשה גניש כקצין מודיעין; ושנית, להורות למשטרה שתפתח בחקירה פלילית נגד מנשה גניש.

עתירה זאת אין בה ממש. אם לדעתו של העותר קצין המודיעין של בית הסוהר התנהג שלא כראוי, יכול העותר להגיש נגדו תלונה במסגרת שירות בתי הסוהר, בהתאם לנוהלים המקובלים בשירות זה, או אולי לגורם אחר מחוץ לשרות בתי הסוהר, אך אין לו עילה משפטית לפנות אל בית משפט זה כדי שבית המשפט יערוך חקירה בדבר תלונתו או יורה על הפסקת עבודתו של קצין המודיעין.

כמו כן, אם לדעתו של העותר קצין המודיעין עבר עבירה פלילית המצדיקה ניהול חקירה על ידי המשטרה (והוא אינו מציין בעתירה מהי, לדעתו, העבירה שקצין המודיעין עבר), הוא יכול להגיש תלונה למשטרה, ואם המשטרה תסרב לנהל חקירה על פי התלונה, הוא יוכל, בהתאם לחוק, להגיש ערר על הסירוב אל היועץ המשפטי לממשלה.

כך או כך אין העתירה מגלה עילה להתערבותו של בית משפט זה.

לפיכך אנחנו דוחים את העתירה על הסף.

ניתן היום, כ"ה בניסן תשנ"ח (21.4.98).

המשנה לנשי ט ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
98022570.I02


מעורבים
תובע: אברהם רחמים מסילתי
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: