ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מלכות הבשר והעוף בע"מ נגד עופות ברקן בע"מ :

3
לפני כבוד השופט אבי שליו

המבקשת/התובעת:
מלכות הבשר והעוף בע"מ
באמצעות עו"ד חנית נוב – כונסת הנכסים

נגד

המשיבה/הנתבעת:
עופות ברקן בע"מ

החלטה

לפני בקשת המבקשת לחייב את המשיבה בהוצאותיה נוכח אי התייצבות לפגישת מהו"ת שנקבעה ליום 26.4.18.
הבקשה הובאה בפני כממונה על המהו"ת.
כעולה מהבקשה, ב"כ המבקשת התייצב לפגישת המהו"ת והמתין כשעה, אולם לא הייתה התייצבות מצד המשיבה, כשגם נסיונותיו ונסיונות המגשר ליצור קשר טלפוני עם בא כוחה לא צלחו.
בתגובת ב"כ המשיבה לבקשה נטען, כי בהזמנה שהוצאה מטעם בית המשפט ביום 16.4.18 נרשם שם המגשר אולם לא צויין מועד הפגישה וביום 17.4.18 התקבל טופס מהו"ת ובו הופיע מועד הפגישה ושם המגשר, אולם לא היה בו כל אזכור למיקום הפגישה. על פי הנטען, טופס זה, כמו גם ההזמנה, לא הומצאו לב"כ המשיבה והוא התגלה לו במקרה ביום 23.4.18.
מאחר וב"כ המשיבה לא יכל להגיע לפגישה החליט מנהל המשיבה להתייצב בעצמו, אולם כשהגיע לכתובת המגשר המופיעה באינטרנט, התברר כי מדובר בכתובת לא נכונה והטלפון שנרשם על גבי הטופס התברר כמס' פקס, ועל כן, הוא חזר כלעומת שבא.
כשפנה ב"כ המשיבה למגשר, ציין האחרון כי לא הוא הנפיק את הזימון וכי הוא אינו יודע מדוע לא צויינו בו הפרטים הנכונים.
בתשובת המבקשת לתגובת המשיבה נטען, כי דבר קיומה של הפגישה נודע למשיבה מבעוד מועד והיה לה די והותר זמן ליצור קשר עם המגשר ולוודא היכן תיערך פגישת המהו"ת. באשר לטענה כי נציג המשיבה הגיע לכתובת הלא נכונה, נטען כי די היה בחיפוש שמו של המגשר באינטרנט או ביצירת קשר עם משרד ב"כ המבקשת על מנת לקבל את פרטי ההתקשרות של המגשר. המשיבה לא עשתה את המינימום הנדרש על מנת לאתר את פרטי המגשר או לכל הפחות לעדכן בדבר אי הגעתה לפגישה, בעוד ב"כ המבקשת הגיע למקום הנכון בזמן הנכון והמתין לבואה, ואף עשה נסיונות ליצור קשר עם בא כוחה, אולם ללא הצלחה.
לאחר עיון בטענות הצדדים, באתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להתקבל.
כעולה מהבקשה, מהתגובה ומהתשובה לתגובה, המשיבה ידעה על מועד הפגישה ואף שם המגשר היה בידיעתה, כך שבנקל יכלה לוודא את כתובתו ואת מספר הטלפון שלו מבעוד מועד . יתרה מכך, לא ניתן כל הסבר מדוע מנהל המשיבה שהגיע לכתובת שהתבררה כלא נכונה, לא עשה כל נסיון בזמן אמת לאתר את פרטי המגשר, בין אם באמצעות האינטרנט ובין אם באמצעות משרד ב"כ המבקשת.
בשל אי התייצבות המשיבה לא ניתן היה לקיים את פגישת המהו"ת ובכך הושחת זמנו של ב"כ המבקשת ואף זמנו של המגשר, אשר ברוב אדיבותו לא עתר לפסיקת הוצאות.
אשר על כן, אני מחייב את המשיבה לשלם למבקשת הוצאות בסך של 500 ש"ח כולל מע"מ בגין אי ההתייצבות לפגישה.
משבהתאם להודעת המגשר מיום 27.5.18, בעלי הדין ביקשו להמשיך לדון בתובענה בפני בית המשפט, יימשכו ההליכים כסדרם.

המזכירות תמציא ההחלטה לצדדים ולמגשר.

ניתנה היום, כ"ד סיוון תשע"ח, 07 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מלכות הבשר והעוף בע"מ
נתבע: עופות ברקן בע"מ
שופט :
עורכי דין: