ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלכסנדר אוגלקוב נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט משה טוינה

התובע:
אלכסנדר אוגלקוב
ע"י ב"כ: עו"ד תומר פנחסוב

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד הודיה קרואני

החלטה

1. בהמשך להחלטתי מהיום לקיומה של תשתית עובדתית לשם בחינת טענת התובע לפגיעה בכתפיים, בצוואר ובגב כתאונה בעבודה מכוח הלכת המיקרוטראומה, הריני ממנה את ד"ר בושראי רון, כמומחה רפואי מטעם בית הדין לבחינת הקשר סיבתי רפואי בין עבודתו של התובע לבין הפגיעות להן הוא טוען.

2. על המומחה הרפואי להתייחס לעובדות הבאות:

א. בין השנים 2000-2016 (במשך 16 שנים רצופות) עבד התובע כנהג מלגזה.

ב. לאורך התקופה האמורה, עבד התובע בימים א' עד ה' כ-11 שעות בממוצע. בימי ו' עבד התובע לא פחות מ-6 שעות.

ג. העבודה של התובע כמלגזן בוצעה על גבי מגוון מלגזות אשר שינעו משקלים משתנים בין 2.5 טון ועד ל-40 טון. עם זאת, עיקר עבודתו של התובע בוצעה על מלגזות ששינעו מכולות במשקל של כ-32 טון.

ד. ככלל, המלגזות עליהן עבד התובע היו מצוידות בכיסאות הידראוליים והמזלגות הכבדות היו מצוידות הידראוליים ופנואמטיים. העבודה בוצעה על משטח אספלט.

ה. במהלך העבודה נחשף התובע באופן תדיר לפגיעות אנכיות בגב במהלך הנסיעה במשטח, מנקודת ההעמסה לפריקה ולהיפך וזאת על אף שמדובר בנסיעה על משטח אספלט.

כן נחשף התובע לפגיעות צידיות בעת הרמה ופריקה של מכולה וסחורה.

ו. עבודת הפריקה וההעמסה של המכולות, חייבה תנועות חוזרות של שימוש בידית/ידיות לצורך כיוון שיני המלגזה לנקודות העיגון של המכולה, של הסחורה ששינע התובע. התובע העמיס ופרק עשרות, מאות פעמים ביום.

ז. מצבו הרפואי של התובע הוא כאמור בחומר הרפואי המצורף.

3. על יסוד העובדות האמורות לעיל, מתבקש המומחה הרפואי להשיב לשאלות הבאות:

א. מהו הליקוי ממנו סובל התובע בכתפיים, בצוואר ובגב?

ב. האם ניתן לקבוע בסבירות של מעל 50% קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע כמתואר בעובדות לעיל לבין הליקוי ממנו הוא סובל? לתשומת ליבך, גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה, משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.

ג. ככל שהתשובה לשאלה ב' לעיל חיובית, דהיינו כי קיים קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הנך מתבקשת להשיב על השאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי - האם בעיקרו של דבר ניתן לומר כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק בלתי הדיר עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה, גרמה גם כן לליקויו?

ד. בהנחה שקיים קשר סיבתי בסבירות של למעלה ל-50% בין עבודת התובע לבין הליקוי – האם השפעת העבודה של התובע ביחס לגורמים אחרים לליקוי (ככל שקיימים), היא משמעותית? השפעה משמעותית היא השפעה בשיעור של 20% ומעלה.

4. הצדדים יעבירו לבית הדין את החומר הרפואי הרלוונטי עד ליום 15.7.2018.המזכירות תעביר החלטה זו למומחה בצירוף החומר הרפואי שבתיק בתום תקופה .

ניתנה היום, כ"ג סיוון תשע"ח, (06 יוני 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אלכסנדר אוגלקוב
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: