ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יוסף מגידש נגד טמבור בע"מ :

בפני
כבוד ה שופט אוהד גורדון

התובע

יוסף מגידש

נגד

הנתבעת
טמבור בע"מ

החלטה

התובע לא הגיב לבקשות הנתבעת לסילוק על הסף ולהעברת התובענה לדיון בבית המשפט בנתניה. זאת, הגם שקיים אישור מסירה לו להחלטתי מיום 17.4.18.

למרות זאת, מצאתי לדחות את בקשות הנתבעת. התובע הינו אדם שאינו משפטן, שפנה לבית המשפט בתביעה קטנה בבקשה לסעד, ובנסיבות אלה סבורני כי על בית המשפט לגלות גמישות בבחינת עילות הדחיה על הסף, שככלל מיושמות אך במקרים מובהקים. במקרה הנדון, טען התובע בכתב התביעה כי החומרים ששימשו אותו הם מתוצרת הנתבעת, ועל כן יש לאפשר לו את יומו בניסיון להוכיח טענה זו ואת יתר טענות התביעה .

עם זאת ונוכח העדר תגובה מצדו אציין בפני התובע כי טענות הנטענות בבית המשפט דורשות הוכחה, ואם לא יעמוד בנטל ההוכחה ויפסיד בתביעתו הוא עלול להיות מחויב בהוצאות כספיות . לכן, עליו לשקול מראש האם יש ברשותו ראיות שיאפשרו להוכיח את הנטען בתביעתו, הן כי החומרים ששימשו היו מתוצרת הנתבעת, הן כי היו פגומים, והן כי נגרמו לו נזקים כתוצאה מכך. אם אין בידיו ראיות כאמור ישקול האם להגיש בקשה למחוק את התביעה וזאת מבעוד מועד טרם הדיון. אין בכך להמליץ לו על דרך פעולה כזו או אחרת.

הדברים אמורים גם בבקשה להעברת מקום הדיון. התובע טען בכתב התביעה כי המקום שנועד למילוי ההתחייבות הוא בירושלים. אני מוצא לאפשר לו להוכיח זאת, על מנת לבסס את הסמכות המקומית.

לכן, בקשות הנתבעת נדחות והתביעה תבורר בדיון שנקבע, אלא אם יגיש התובע בקשה בהתאם לאמור בשורות 11-14 לעמוד הראשון להחלטה זו.

המזכירות תשלח החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"א סיוון תשע"ח, 04 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יוסף מגידש
נתבע: טמבור בע"מ
שופט :
עורכי דין: