ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין וסים עאמר נגד עופרטקס תעשיות בע"מ :

07 יוני 2018
לפני:
כבוד הרשמת רעות שמר בגס

התובע:
וסים עאמר
ע"י ב"כ: עו"ד יונס

-

הנתבע:
עופרטקס תעשיות (1997) בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד ברבש

החלטה

הנתבעת, מעסיקתו של התובע מאז שנת 2009 (כך על פי תלושי השכר) הגישה בקשה לחי יבו בהפקדת ערובה להבטחת הוצאותיה בגין תביעה שהגיש נגדה בסכום של 82,077 ₪.
בבקשה טוענת הנתבעת כי התובע מתגורר בכפר סלפית שברשות הפלסטינית וכי לא צירף ראשית ראיה המבססת את טענותיו בכתב התביעה ומשכך יש לחייבו בהפקדת ערובה.
התובע מתנגד לבקשה וטוען כי עיון בתלושי השכר שצירף מלמד כי הנתבעת חבה לו כספים עבור רכיב הפנסיה ורכיבי הנסיעות.
לאחר ששקלתי את טענות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות וביתר המסמכים שבתיק בית הדין, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להפקדת ערובה להידחות. להלן נימוקיי: -
תקנה 116א' ל תקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב–1991 קובעת כי ככל שמדובר בתובע שאינו תושב ישראל או אחת המדינות שאמנת האג חלה עליהן, הכלל הוא חיובו בהפקדת ערובה, למעט אם הראה ראשית ראיה להוכחת תביעתו או יכולת פירעון עתידית, או אם מתקיימים בעניינו טעמים מיוחדים המצדיקים לפטור אותו מהפקדת ערובה.
בנסיבות דנן שוכנעתי כי קיימת ראשית ראיה להוכחת תביעתו. עיון בתלושי השכר שהגיש התובע לבית הדין ביום 23.5.18 מלמד כי במשך כל שנות עבודתו בנתבעת לא הפרישה הנתבעת לתובעת כספים כלשהם לגמל או לפיצויים. בכתב ההגנה מודה הנתבעת כי לא הפרישה לתובע את הכספים הנתבעים לגמל ופיצויים אך טוענת כי אינה נדרשת לעשות כן מטעמים משפטיים שונים. בתלושי השכר ובכתב ההגנה ניתן לראות לטעמי ראשית ראייה הנדרשת לקיומו של חוב שחבה הנתבעת לתובע .
משמצאתי כי קיימת ראשית ראיה להוכחת התביעה ביחס לחלק ניכר מסכום התביעה, מתקיים החריג הקבוע בתקנה 116א' ו דינה של הבקשה להידחות.
משנדחתה הבקשה תישא הנתבעת בהוצאות משפט ושכ"ט בגין בקשה זו בסכום של 1,500 ₪ אשר ישולמו בתוך 30 יום מהיום.

ניתנה היום, כ"ד סיוון תשע"ח, (07 יוני 2018) בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: וסים עאמר
נתבע: עופרטקס תעשיות בע"מ
שופט :
עורכי דין: