ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אגד אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ נגד שלמה חברה לביטוח בע"מ :

בפני
כבוד ה שופטת מירב קלמפנר נבון

תובעת

אגד אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד גוליאן חדאד ואח'

נגד

נתבעת

שלמה חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד אוליאל ואח'

פסק דין

לפני תביעה בגין נזקי רכוש.

  1. לטענת התובעת ביום 30/8/16, נסע הנהג מטעמה, באוטובוס התובעת ברח' אהוד מנור בקרית מוצקין, כאשר לפתע יצא נהג הנתבעת ברכבו, בהילוך אחורי, מחניה בצד ימין של הדרך ופגע בצדו הימני של האוטובוס.
  2. התובעת העריכה את הנזק אשר נגרם באמצעות שמאי מטעמה בסך של 2003 ₪ וכן נשאה בשכ"ט שמאי בסך של 660 ₪.
  3. לטענת התובעת, האחראי לקרות התאונה הוא נהג הנתבעת בנהיגתו הרשלנית ולפיכך על הנתבעת – בעלי הרכב , לפצותה בנזקים אשר נגרמו. מכאן תביעת התובעת אשר לפני.
  4. הנתבעת טענה כי האוטובוס הוא אשר סטה ממסלול נסיעתו, אל עבר רכב הנתבעת אשר בלט לכביש ופגע ברכבה. משכך, טענה הנתבעת כי האחראי לקרות התאונה הוא דווקא נהג התובעת ובהעדר אחריות מטעמה לקרות התאונה, יש לדחות את התביעה כנגדה.
  5. הצדדים מילאו ידיי להכריע בסכסוך על דרך הפשרה בהתאם לסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט. לאחר ששמעתי את עדי הצדדים, עיינתי בחומר הראיות ושקלתי טענותיהם, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 2600 ₪.

כן תישא הנתבעת בהוצאות התובעת בסך 650 ₪ ובשכ"ט עו"ד בסך 1800 ₪. הסכומים יישאו הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.
6. פסק הדין ניתן לאחר שקילת טענות הצדדים ללא נימוקים כפי המקובל והראוי בפסיקה על דרך הפשרה.

7. נוכח אופן סיום ההליך, ניתן בזאת פטור מתשלום המחצית השנייה של האגרה והמזכירות תשיב את המחצית השנייה לתובעת באמצעות בא כוחה.

ניתן היום, כ"ג סיוון תשע"ח, 06 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אגד אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ
נתבע: שלמה חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: