ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אושרת לוי ינוביץ-בראל נגד עו"ד עדיאל גוהר :


בפני
כבוד ה רשם בכיר נדים מורני

מבקשת

אושרת לוי ינוביץ-בראל
ע"י ב"כ עוה"ד משה חנייא ואח'
מרח' הפלמ"ח 59, צפת.

נגד

משיבים

  1. עו"ד עדיאל גוהר
  2. גוהר את גוהר, משרד עורכי דין

ע"י ב"כ עוה"ד ע. גוהר ואח'
רח' הרצל 75, נהריה 22446

החלטה

1. המשיבים , שהם עורכי דין במקצועם, הגישו תביעה כספית כנגד המשיבה ע"ס 147,000 ₪ בהליך מקוצר.

2. המשיבים טענו בתביעתם ובכתב התגובה שהגישו לבקשת הרשות להתגונן שסכום התביעה הועבר לחשבון המבקשת בתרמית לאחר שהיא מסרה למשיבים את מספר חשבונה במקום למסור להם את מספר חשבונו של בעלה ובכך גרמה להעברת הכסף לחשבונה האישי.

3. המבקשת הגישה בקשה למתן רשות להתגונן וטענה שגם בעלה תבע את הסכום שהועבר במסגרת תיק תלה"מ 63133-07-17 בבית המשפט לענייני משפחה בצפת.

4. נקבע דיון בבקשה למתן רשות להתגונן להיום.

5. המבקשת לא טרחה להתייצב לדיון על מנת להיחקר על תצהירה ולא נמסר על ידי בא כוחה כל הסבר לאי הופעתה.

6. בית המשפט היה יכול להכריע בבקשה למתן רשות להתגונן על יסוד הבקשה בלבד מבלי להיזקק לחקירת המבקשת בהתאם לסמכותו 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, אולם, בית המשפט ראה לנכון לקיים דיון בבקשה בעיקר לאור הטענה שמתנהל הליך נוסף מטעם בעלה של המבקשת בגין אותם כספים נתבעים בבית המשפט לענייני משפחה בצפת.

7. לאור הנטען בכתב התביעה ובתגובה שהוגשה ע"י המשיבים ולאחר עיון בבקשה למתן רשות להתגונן ובהעדר הופעה מטעם המבקשת אני מחליט לדחות את הבקשה למתן רשות להתגונן.

8. החלטה זו מבוססת על כך שהמבקשת לא התייצבה לדיון שנקבע להיום מבלי למסור כל הסבר סביר ועל אי קיום סיכויי הגנה כנגד התביעה, הרי, אין מחלוקת כי הכסף הגיע לבעלה של המבקשת מהמשיבים וכי הועבר לחשבונה בטעות ו/או בהטעיה ו/או בתרמית ודין הכספים הנ"ל להיות מוחזרים למשיבים.

9. במידה ולמבקשת קיימות תביעות או טענות כלשהן כנגד בעלה/גרושה הדרך פתוחה לפניה להגיש את תביעותיה ואין כל היגיון ו/או הגינות לאפשר לה להמשיך ולהחזיק בכספים שאינם שלה מהנימוק שקיים סכסוך בינה לבין בעלה שאינו קשור לכספים נשוא הבקשה.

10. לסיכום, אני מורה על דחיית הבקשה למתן רשות להתגונן וקובע כי המשיבים זכאים ליטול פסק דין כנגד המבקשת בהתאם לכתב התביעה אשר יינתן בנפרד.

11. לצורך בקשה זו יילקחו בחשבון בעת קביעת ההוצאות בגוף פסק הדין שיינתן.

12. המזכירות תמציא העתק מהחלטה זו לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ"א סיוון תשע"ח, 04 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אושרת לוי ינוביץ-בראל
נתבע: עו"ד עדיאל גוהר
שופט :
עורכי דין: