ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מימון אל בר נגד דודו כרמל :

3
לפני כבוד ה רשמת בכירה טל כהן אלימלך

המבקש:
מימון אל בר

נגד

המשיב:
דודו כרמל

החלטה

בפני בקשת המבקש לביטול פסק הדין שניתן נגדו ביום 18.6. 2017 בתיק זה בהעדר הגנה.
מדובר בתביעה כספית בסדר דין רגיל ע"ס 90,000 ₪ שהגיש המשיב נגד המבקש בגין השבת כספים ששולמו לטענתו במרמה בעבור עסקת מקרקעין.
המבקש לא כופר בכך שקיבל את כתב התביעה במועד המופיע באישור המסירה הקיים אלא טוען טענה בדבר אי צירוף נספח 2- שכותרתו "הזמנה לדיון" ובו מצוין פרק הזמן שעליו להגיש כתב הגנה. המבקש מודה כי לא התייעץ עם עו"ד מאחר ולא עבד שנתיים ולכן לא היתה לו אפשרות כלכלית לפנות אליו בנושא.
יצוין כי הבקשה לביטול פסק דין של המבקש הוגשה ביום 23.7.17, התגובה נתקבלה ביום 14.8.2017, ובעקבות בקשה למתן החלטה שהוגשה ביום 15.5.2018 הריני נותנת החלטה זו, וזאת לאחר קבלת תגובת המבקש.
לגבי טענות ההגנה הרי שהמבקש בתשובתו מציין כי המשיב היה במצוקה בגלל פרידה מאשתו והתעניין בהלוואה אך המבקש לא יכול היה לסייע לו.
עוד מציין המבקש כי בעבר נתקבלו כספים מהמשיב עבור מכירת בית ומציאת בית להשכרה בעבורו אך מכחיש קבלת כספים מהמשיב בעניין עסקת המקרקעין.
בפני אין אפוא טענה לביטול פסק הדין מחובת הצדק אלא לביטול פסק הדין לפי שיקול דעת ביהמ"ש.
כידוע לצורך בחינת ביטול פסק דין לפי שיקול דעת ביהמ"ש יש לבחון את סיבת מחדל ההתגוננות במועד וכן את טענות ההגנה לגוף התביעה, כאשר בחינת טענות ההגנה היא העיקר.
בענייננו, לא השתכנעתי שהמבקש הפגין זלזול בביהמ"ש וגם אין טענה כזו על ידי ב"כ המשיב, אם כי המבקש התרשל בכך שלא בירר מהו המועד החוקי להגשת כתב הגנה והאם נקבע מועד דיון למשפט.
באשר לטענות ההגנה של המבקש הרי שעל פי ההלכה הפסוקה די למבקש להראות טענת הגנה אפשרית בשלב דיוני זה, ואני קובעת כי המבקש בהחלט הצביע על טענת הגנה אפשרית, ולצורך ברור טענת ההגנה שלו יש לשמוע ראיות ולקבוע ממצאים בשאלה שבמחלוקת .

אשר על כן ובנסיבות:
אני מורה על ביטול פסק הדין שניתן בתיק בהעדר הגנה, כאשר הביטול מותנה בכך שהמבקש ישלם לידי המשיב באמצעות משרד ב"כ המשיב בתוך 10 ימים מהיום הוצאות בסך 700 ₪ + מע"מ בגין מחדל אי ההתגוננות במועד.

ככל שהמבקש ישלם את ההוצאות הנ"ל יבוטל פסק הדין וככל שלא ישלמם כאמור, יוותר פסק הדין על כנו.

ב"כ המשיב תגיש לתיק ביהמ"ש בתוך 20 יום מהיום הודעה בדבר מילוי התנאי הנ"ל שלתשלום ההוצאות ובהתאם לתוכן הודעתה תינתן החלטת המשך.

ניתנה היום, כ"ג סיוון תשע"ח, 06 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מימון אל בר
נתבע: דודו כרמל
שופט :
עורכי דין: