ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם פנחסוב נגד יגאל שרון :

בפני
כבוד ה שופט בדימוס הרווי גרובס

תובע

אברהם פנחסוב

נגד

נתבעים

1.יגאל שרון
2.טל שרון
3.אלינור שרון
4.דנית שרון
5.נחמה שרון

פסק דין

זו תביעה לפיצוי כספים בסך של 34,000 ₪. מדובר בתשלום שכר אדריכל אשר תיכנן עבור הנתבעים תוכנית לשינוי תב"ע בהתייחס למגרש ברשותם.

התובע קיבל על עצמו את העבודה באמצעות משרד אדריכלים של מר יוסף עובד וליווה את התובעים בכל השלבים של הגשת תכוניות, קבלת אישורים ואף עד מתן אישור אכלוס של הדירה השלישית במגרש.

התובע המתין עד שסיים את כל העבודה לפני שדרש שכרו. ברוב הגינותו התובע מודה שלא היה הסכם בעל פה או בכתב לגבי גובה השכר, אלא הייתה הבנה שיקבל שכר ראוי לעבודתו. בהקשר זה התובע טוען שהמלצת אגודת האדריכלים בארץ היא שסך 50,000 ₪ מהווה שכר ראוי לסוג העבודה הזו.

על פי דברי התובע הוא נפגש עם הנתבע מס' 1 אחרי סיום העבודה. הנתבע 1 הציע לתובע 12,500 ₪ והתובע סירב. בעת שהתובע ביצע מסירה אישית לנתבע של הזמנה לדיון הנתבע הציע 15,000 ₪ ונתן את ידו על כך לתובע תוך הבטחה שהכסף ישולם. ברוב הגינותו התובע מאשר שלו היה מקבל סך של 15,000 ₪ + מע"מ לא היה מגיש תביעה.

כאשר ביהמ"ש שאל את התובע מדוע הוא הגיש תביעה על סך של 33,0000 ₪ הוא השיב שהוא מבקש מביהמ"ש לפסוק סכום הוגן בגין עבודתו.

לאחר ששמעתי את טענות התובע ובהעדר התייצבות הנתבעים החלטתי לקבל את התביעה באופן חלקי ולהלן הנימוקים לכך:

1. אין לי ספק שהתובע ביצע את העבודה שהוטלה עליו באופן מסודר ומסור ואין ספק שמגיע לו שכר בגין עבודתו. לא מצאתי כל בסיס לסירובם של הנתבעים לשלם לו.

2. שוכנעתי על פי דברי התובע שלא דאג לקבוע סכום מראש ולא הוציא חשבונית בגין עבודתו ובא אל הנתבע מס' 1 לקבל את שכרו והיה מסתפק ב – 15,000 ₪ לו היה משולם.

3. מקום שהצדדים בדיעבד מסכימים על שכר של 15,000 ₪ אין מקום לקבוע סכום נוסף כשכר ראוי. יחד עם זאת, אני מוכן לקבל שיש בהתנהגות הנתבעים הפרת ההסכם עם התובע בכך שלא שילמו והוא נאלץ להגיש תביעה זו. בראש נזק זה אני מוכן להעניק לתובע סך של 3,000 ₪.

אשר על כן, אני מחייב את הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובע סך של 15,000 ₪ + מע"מ כנגד חשבונית ועוד סך 3,000 ₪ פיצויים בנוסף להוצאות הדיון בסך 750 ₪.

הסכומים ישולמו תוך 30 יום מהיום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית על פי חוק מיום הגשת התביעה ועד התשלום המלא בפועל.

ניתן היום, כ"ב סיוון תשע"ח, 05 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם פנחסוב
נתבע: יגאל שרון
שופט :
עורכי דין: