ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ביטוח חקלאי נגד דוד חדידה :

בפני
כבוד ה רשמת הבכירה אביגיל פריי

תובעת

ביטוח חקלאי- אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

נגד

נתבעים

1.דוד חדידה
2.הכשרת הישוב חב' לביטוח בעמ

פסק דין

בפני תביעה שעניינה תאונת דרכים שאירעה בין רכב התובעת למשאית הנתבע 1 ביום 26.5.17 .
התאונה ארעה בסמוך למרכז מסחרי בשעה שמשאית הנתבע 1 ביקשה לפנות ולהיכנס לשטח החניה שמימין לדרך בה שהה רכב התובעת.
שני הנהגים המעורבים בתאונה העידו לפני.
לטענת נהג התובעת בשעה שהיה בנסיעה בכיוון ישר, עקב עומס תנועה במקום, עצר ובזמן זה פגעה בו משאית הנתבע 1.
לטענת הנתבע 1, בשעה שנכנס לכניסה למרכז המסחרי הבחין ברכב התובעת כשהוא עומד מצידה השמאלי של הדרך בעוקב לשני רכבים נוספים. משכך החל בפניה ורק לאחר שסיים אותה הבין כי רכב התובעת פגע בו בשעה שנסע לאחור.

הנתבעים צירפו לתיק ביהמ"ש תמונות שצולמו במקום התאונה ונהג התובעת אישר כי רכבו צולם במיקום בו היה מצוי בשעת התאונה. מתמונות אלה עולה כי רכבו מצוי בצידה השמאלי של הדרך כשהוא סמוך מאוד למדרכה השמאלית ואף קרוב לפס העצירה שנועד ליוצאים מן המרכז המסחרי.

עדותו של נהג התובעת לקתה בסתירות פנימיות ולא היתה ברורה. כך למשל טען באותו משפט כי בעת התאונה היה בנסיעה וכי היה בעמידה (עמ' 2 שורות 12-13); כך לא סיפר הסבר ברור להימצאותו בצידו השמאלי של הנתיב כשהוא צמוד למדרכה; וכך לא נתן הסבר מניח את הדעת להעדרן של עדות נוספות לתאונה.
מן התמונות עולה כי רכבים נוספים עמדו בצידו השמאלי של הנתיב ומשכך, לא ברור מדוע עמד במיקום זה רכב התובעת שעה שלטענתו כלל לא ביקש לעמוד אלא להמשיך בנסיעה ישרה קדימה. לו אכן ביקש לעשות כן היינו מצפים לראות את רכבו במיקום הסמוך יותר למרכז הנתיב ע"מ לעקוף את אותם רכבים חונים.

אכן, אין חולק כי הנתבע 1 לא ראה את התאונה מתרחשת בזמן אמת והעיד כי ראה את רכב התובעת עומד טרם התאונה- אולם היא הנותנת- מעת שהבחין טרם התאונה ברכב התובעת כשהוא עומד, לא היה כל הגיון בהמשך התבוננות מצידו של הנתבע 1 לכיוון שמאל הרכב בעודו מבקש להיכנס למגרש החניה המצוי מ צידו הימני של הרכב.
הנתבע 1 אף סיפק הסבר מניח את הדעת לטענתו כי היו עדים נוספים לתאונה אשר בשל היכרותם עם שני הנהגים ביקשו שלא להיות מעורבים בהליך המשפטי.

נטל הראיה הראשוני מצוי על כתפי התובעת לאור הכלל "המוציא מחברו- עליו הראיה" , ולאור תמונות מיקום רכבה בעת אירוע התאונה כפי שאושר על ידי נהג התובעת עצמו (עמ' 1 שורה 28-30) אני קובעת כי לא הרימה את נטל ראייתי זה.

סיכומם של דברים- התביעה נדחית ללא צו להוצאות .

התובעת תישא בהוצאות העד מטעמה שישולמו בתוך 30 יום.

זכות ערעור כדין.

המזכירות תעביר פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ג סיוון תשע"ח, 06 יוני 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ביטוח חקלאי
נתבע: דוד חדידה
שופט :
עורכי דין: