ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ועדה מקומית לתכנון ובנייה יבנה נגד דוד חלילי קלימי :

בפני כבוד ה שופטת אדנקו סבחת- חיימוביץ

מאשימה

ועדה מקומית לתכנון ובנייה יבנה

נגד

נאשם
דוד חלילי קלימי

החלטה

בפני בקשה לביטול החלטה שניתנה ביום 27.3.18 בהעדר הנאשם.

ביום 27.3.18 הורתה כבוד השופטת הובר-היימן על חילוט הפקדה בסך 1,000 ₪ וצו הבאה כנגד הנאשם ממנו יוכל להשתחרר אם יפקיד סך של 3,500 ₪. זאת לאחר הנאשם לא התייצב לדיון בעניינו, לאחר שמועד הדיון הודע לו והוא הוזהר בחובת התייצבותו במסגרת דיון שהתקיים ביום 21.3.18 לאחר שהובא בצו הבאה.

ב"כ הנאשם הסביר בבקשה, כי הנאשם נפל למשכב ורעייתו הגיעה למשרדו ומסרה אישור רפואי, אלא שגם ב"כ הנאשם לא התייצב לדיון מטעמים רפואיים שלו ועל כן לא הובא ה לידיעת ב ית המשפט במועד הדיון הסיבה לאי התייצבות הנאשם .

ב"כ המאשימה התנגדה לבקשה מן הטעם שהנאשם לא התייצב עד כה שלוש פעמים לדיונים בעניינו, וכי בקשת הדחיה הוגשה לאחר מועד הדיון, וכי לא הייתה פניה למאשימה לעדכן על הנסיבות טרם הדיון. עוד נטען, כי הבקשה הוגשה על ידי עו"ד אחר ולא עוה"ד המייצג בתיק ולא הוברר מדוע עו"ד שהגיש את הבקשה לא התייצב לדיון במקום ב"כ של הנאשם .
לאור כל אלה , נטען שיש לראות בהתנהלות הנאשם משום זלזול בהחלטות בית המשפט ואין להיעתר לבקשה.

עיינתי בבקשה, בתגובת המאשימה ובהחלטות בית המשפט ודעתי אינה נוחה מהתנהלותו של הנאשם, ש כטענת ב"כ המאשימה ניכר שהוא עושה כל שניתן שלא להתייצב לדיונים בעניינו.

יחד עם זאת, בנסיבות החריגות שפורטו בבקשה ולפנים משורת הדין אני סבורה שדין הבקשה להתקבל.

כאמור הנאשם מיוצג בהליך זה. מעיון במסמכים הרפואיים שצורפו לבקשה נראה, כי לנאש ם ניתנו ימי מחלה מתאריך 26. 3.18 ועד לתאריך 30.3.18. מצופה היה שהנאשם יפנה לב"כ ויודיע על המניעה להתייצב לדיון כבר ביום 26.3.17 טרם הדיון ולא לאחר הדיון. עיון במערכת נט המשפט מעלה שבקשת ב"כ הנאשם לדחיית הדיון התקבלה למחרת הדיון , ביום 28.3.18 בשעה 9:50 בבוקר. בנסיבות אלו אין לו לנאשם אלא להלין על עצמו.

כך או כך, אלמלא מחלתו של ב"כ הנאשם הרי שהיה עולה בידי הנאשם לעדכן את בית המשפט אודות ההיעדרות מטעמים רפואיים. מדובר בנסיבות חריגות בהן הנאשם וב"כ שניהם נעדרו מטעמים רפואיים שככל הנראה לא אפשרו לב"כ הנאשם להגיש הבקשה טרם הדיון.

בנסיבות אלה, ולפנים משורת הדין, מצאתי להיעתר לבקשה ולהורות כי בכפוף לחתימה על התחייבות עצמית בסך 5,000 ₪ להבטחת התייצבותו של הנאשם לדיונים בעניינו יבוטלו החילוט וצו ההבאה מה החלטה מיום 27.3.18. למען הספר ספק, ההחלטה מיום 27.3.18 תעמוד בתוקפה עד לחתימה על ההתחייבות הכספית.

ב"כ הנאשם יבהיר לנאשם, כי בית המשפט רואה בחומרה את היעדרויות הנאשם מהדיונים בעניינו, וכי במקרה חריגים בהם נדרשת דחיה יש לעשות כן מבעוד מועד.
ב"כ הנאשם אף מתבקש להבהיר לנאשם, כי להבא תעודה רפואית תוגש כתעודת מחלה ולא יתקבל המסמך שצור ף לבקשה זו שאינ ו מיועד לצרכים משפטיים .

המזכירות תעביר לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"ב אייר תשע"ח, 27 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ועדה מקומית לתכנון ובנייה יבנה
נתבע: דוד חלילי קלימי
שופט :
עורכי דין: