ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אביב שקד נגד כפיר שיווק אריזות בע"מ :

1
לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

המבקשת:
אביב שקד

נגד

המשיבה:
כפיר שיווק אריזות בע"מ

החלטה

לאחר עיון בהתנגדות לביצוע שטר חוב על סך של 7,924 ₪ /בבקשת הרשות להגן, ובהתאם לסמכותי לפי תקנה 205 (ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, ניתנת בזאת למבקשת רשות להגן על יסוד הטענות שפורטו בהתנגדות ובבקשה להארכת המועד. בין היתר, נטען כי המבקש בהיותו ערב בשטר החוב ניהל עסק משותף עם החייבת העיקרית הגב' קארין בכר. השותפות פורקה ביום 30.1.17 במסגרת הסכם פירוק שיתוף לפיו לקחה הגב' קראין בכר את החובות העתיקיים לכל הספקים על שמה. החייבת העיקרית גם הודיעה לכל הספקים וגם המבקשת באמצעות בא כוחה העבירה ביום 28.2.17 הודעה לכל הספקים כי היא מבטלת את הערובות, לרבות למשיבה.
אלו טענות כישלון תמורה מלא כיון שהערב לא קיבל תמורה וכן טענות בדבר ביטול הערבות לחיוב עתיד לבוא בהתאם לסעיף 15 לחוק הערבות. טענות הגנה טובות אלו מקנות רשות להגן.
באשר להארכת המועד, טוענת המבקשת כי ניהלה משא ומתן עם המשיבה אשר נדחה על ידי המשיבה ולכן יש להאריך את המועד. המבקשת טוענת כי הגישה את ההתנגדות לאחר שהמשיבה סירבה לטיעוניה. זוהי טענה טובה להארכת המועד. כמו כן לאור ההלכה בעניין ע"א (באר-שבע) 1229/01 - שושנה בוקסבאום נ' ארמונד מלכה . תק-מח 2002(2), 4751, היות ומדובר בהתנגדות לביצוע שיק/שטר חוב הארכת המועד נשקלת בהתאם לחוק בתי המשפט ויש לשקול את הטעמים וכן את סיכויי ההגנה בעת הארכת המועד ולא רק טעמים מיוחדים שיירשמו. ניתן להאריך את המועד מכל טעם, לכן סיכויי ההגנה שפורטו לעיל הינם סיכויי הגנה טובים. משך האיחור הנטען אף הוא אינו גדול בהתחשב במשא ומתן שהתנהל בין הצדדים.

לכן לאור כל האמור לעיל, ניתנת רשות להתגונן, מוארך המועד וניתנות ההוראות כדלקמן:
1. המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר לפי פרק טז1 (תקנות 214א-214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 , שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.
2. התצהיר התומך בהתנגדות ישמש כתב הגנה.
3. הצדדים יגישו תצהירי אימות וגילוי מסמכים מוקדם תוך 30 ימים מהיום.
4. תצהירי עדות ראשית יוגשו במקביל תוך 45 ימים מהיום.
הצדדים יגישו עותק כרוך, מדוגלן וממוספר לביהמ"ש לנוחיות המותב השיפוטי שידון בתובענה.
5. המזכירות תקבע כעת ישיבה מקדמית בפני מותב שיפוטי, במעמד בעלי הדין שתאריכו יהיה לאחר תום המועדים הנ"ל ולא לפני יום 24.6.18.
תשומת לב הצדדים, שדין אי התייצבות לישיבה המקדמית, כדין אי התייצבות למשפט.
6. הדיון הקבוע בפני ליום 25.4.18 מבוטל. המזכירות תעדכן את יומני בהתאם ותשלח החלטתי זו לצדדים. כמו כן, המשיבה תודיע בדחיפות טלפונית למבקשת כי מועד הדיון בוטל וכי בקשתה התקבלה.

ניתנה היום, ח' אייר תשע"ח, 23 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אביב שקד
נתבע: כפיר שיווק אריזות בע"מ
שופט :
עורכי דין: