ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קונר קרטן דבירה נגד הוט מערכות תקשורת בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אמיר ויצנבליט

התובעת
קונר קרטן דבירה

נגד

הנתבעת
הוט מערכות תקשורת בע"מ

החלטה

1. עניינו של הליך זה הוא דרישה לסילוק ארון תקשורת שהציבה הנתבעת בחדר האשפה בבית מגוריה של התובעת.

2. התובעת מתגוררת ברחוב בית חלומותיי בהרצליה, גוש 6523 חלקה 6. על-פי הנטען בכתב התביעה, ארון תקשורת של הנתבעת הוצב בחצריה של התובעת ללא רשות, ועל כן התובעת עותרת לסילוקו. מהטענות שנשמעו בקדם המשפט שנערך ביום 19.3.2018 עולה כי מדובר במקרה חריג, שבו בחלקה הנזכרת מצוי רחוב המגורים כולו. כלומר, הכביש, המדרכה וכן בתי מגורים נוספים ברחוב , הם באותה חלקה המצויה בבעלות פרטית משותפת . על-פי הנטען מפי הנתבעת, בבתי מגורים באותו רחוב מתגוררים מספר מנויים שלה. עוד עולה מטענות הנתבעת שנשמעו בדיון כי מבחינתה ניתן להטמין את ארון התקשורת במדרכה או בכביש שברחוב בית חלומותיי. עם זאת, על-פי הסברי הנתבעת שנשמעו בדיון , ככל שארון התקשורת יוצא אל מחוץ לרחוב בית חלומותיי ויוצב בשטח של הרשות המקומית, הרי שאז יווצר מרחק רב מידי בין הארון לבין מקום מגוריהם של מנויה הגרים באותו רחוב, ומשכך לא תוכל היא להמשיך ולספק את שירותיה לאותם מנויים.

3. בנסיבות אלו הציע בית המשפט בתום קדם המשפט, כי התובעת תשקול את האפשרות שלפיה ארון התקשורת יוצא מחדר האשפה שבשימושה ויוטמן במדרכה ברחוב בית חלומותיי. ביום 28.3.2018 הודיעה התובעת כי אינה מסכימה להצעה זו, וכי זו גם אינה מוסכמת על יתר בעלי הזכויות בחלקה.

4. בנסיבות אלו, ובהתאם לסמכותי לפי תקנה 24 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, לטעמי יש לצרף לתובענה את יתר בעלי הזכויות בחלקה וכן את מנויה של הנתבעת באותו הרחוב. זאת, שכן אלו בעלי דין שנוכחותם בבית המשפט "דרושה כדי לאפשר לבית המשפט לפסוק ולהכריע ביעילות ובשלמות בכל השאלות הכרוכות בתובענה", בלשון התקנה האמורה. היעתרות לסעד המבוקש בתביעה והוצאת ארון התקשורת אל מחוץ לחלקה עשויות לפגוע במנויה של הנתבעת הגרים באותו רחוב, ומן הדין לאפשר להם להשמיע טענותיהם טרם ההכרעה בתובענה. בנוסף, צירוף בעלי הזכויות במקרקעין נדרש שכן בתובענה מבוקש לסלק את ארון התקשורת ממקרקעיהם. היעתרות לתובענה גם עשויה להשליך על יכולתם של בעלי הזכויות במקרקעין להיות מנויים של הנתבעת בעתיד. צירוף בעלי הזכויות במקרקעין אף נדרש לשם בחינה מהי עמדת רוב בעלי הזכויות .

5. אשר על כן, אני מורה על צירופם של בעלי הדין הבאים כנתבעים בתובענה (בהתאם לנסח המקרקעין שהוגש על-ידי התובעת) :

(א) מדרר קרטן שלי;
(ב) מדרר גדעון;
(ג) מדרר שני;
(ד) מדרר סיוון;
(ה) קונר קרן קאושנסקי ענת;
(ו) קאושנסקי אמיר;
(ז) קונר קרטן אריאל;
(ח) ג'ייקובס מאיה גבריאלה;
(ט) לביץ ירון;
(י) רויטגור לביץ נטע;
(יא) פפושדו חנוך;
(יב) פפושדו-רז ענבל;
(יג) אוסטרובסקי כהן ויקטוריה;
(יד) לוי איתן;
(טו) לוי ענבר.

6. על התובעת להמציא את כתבי הטענות, את פרוטוקול הדיון מיום 19.3.2018 וכן את החלטה זו לידי הנתבעים האמורים. ההמצאה תבוצע עד יום 8.5.2018.

7. הנתבעים שצורפו להליך יגישו כתב הגנה עד יום 10.6.2018. בכתב ההגנה תיכלל התייחסות לשאלה, מהי עמדת אותו בעל זכויות במקרקעין להטמנת ארון התקשורת במדרכה ברחוב בית חלומותיי.

ניתנה היום, י' אייר תשע"ח, 25 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קונר קרטן דבירה
נתבע: הוט מערכות תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: