ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שולמית חנה רזיאל נגד חברת החשמל לישראל בע"מ :

1
לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

המבקשת:
שולמית חנה רזיאל

נגד

המשיבה:
חברת החשמל לישראל בע"מ

החלטה

לאחר עיון בהתנגדות לביצוע תביעה על סכום קצוב בסך של 5,212.17 ₪ /בבקשת הרשות להגן, ובהתאם לסמכותי לפי תקנה 205 (ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984, ניתנת בזאת למבקשת רשות להגן על יסוד הטענות שפורטו בהתנגדות. בין היתר, נטען כי התביעה בגין חוב חשמל החל מחודש דצמבר 2009, כאשר המבקשת פונתה מהדירה על ידי כונס נכסים והדירה נמכרה במכר כפוי. כונס הנכסים מונה עוד ביום 20.10.09 ולכן החובה לשלם את חוב החשמל רובצת עליו החל מתאריך זה ולא על המבקשת. הכונס התרשל וגם המשיבה התרשלה כיון שדבר כינוס הנכסים פורסם ברבים על פי הוראות הדין. עוד טוענת המבקשת כי המשיבה השתהתה בפתיחת תיק ההוצל"פ עד לשנת 2015 ולכן נגרמו גם למבקשת נזקים בגובה הריביות וההצדמות שחלו לאורך כל התקופה.
טענות הגנה טובות אלו מקנות רשות להגן. לכן לאור כל האמור לעיל, ניתנת רשות להתגונן וניתנות ההוראות כדלקמן:
1. המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר לפי פרק טז1 (תקנות 214א-214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 , שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.
2. התצהיר התומך בהתנגדות ישמש כתב הגנה.
3. הצדדים יגישו תצהירי אימות וגילוי מסמכים מוקדם תוך 30 ימים מהיום.
4. תצהירי עדות ראשית יוגשו במקביל תוך 45 ימים מהיום.
הצדדים יגישו עותק כרוך, מדוגלן וממוספר לביהמ"ש לנוחיות המותב השיפוטי שידון בתובענה.
5. המזכירות תקבע כעת ישיבה מקדמית בפני מותב שיפוטי, במעמד בעלי הדין שתאריכו יהיה לאחר תום המועדים הנ"ל ולא לפני יום 24.6.18.
תשומת לב הצדדים, שדין אי התייצבות לישיבה המקדמית, כדין אי התייצבות למשפט.
6. הדיון הקבוע בפני ליום 25.4.18 מבוטל. המזכירות תעדכן את יומני בהתאם ותשלח החלטתי זו לצדדים. כמו כן, המשיבה תודיע בדחיפות טלפונית למבקשת כי מועד הדיון בוטל וכי בקשתה התקבלה. ניתנה היום, ח' אייר תשע"ח, 23 אפריל 2018, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שולמית חנה רזיאל
נתבע: חברת החשמל לישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: